2019 Bitcoin Toplama Senesi Olabilir Mi?

Önceki satışların yoğunluğu nedeniyle, BTC ve diğer kripto varlıkların fiyatlarının kısa vadede temel destek seviyelerinin altına düşmesi konusunda güçlü bir olasılık var.

Bazı analistler BTC nin yıl içinde ayı piyasasının son aşamasında 3,122 $ ‘de 12 ayın en düşük seviyesine gerilediğini görüyorlar.

Kripto para birimi teknik analisti Eric Thies, 2015 yılında Bitcoin’in fiyat hareketine benzer şekilde, varlığın 2019’un sonuna kadar güçlü bir yükseliş hareketi başlatabileceğini söyledi.

“2015’e benzer şekilde, 2019, birikim yılı olabilir” dedi. BTC, önümüzdeki haftalarda 2.000 $ ile 4.000 $ arasındaki bir aralıkta düşük oynaklık gösterebilir.

Ancak, önümüzdeki aylarda, Woobull.com’daki çalışmaları ile tanınan bir şifreleme para araştırmacısı olan Willy Woo, Bitcoin zincirinin hacminin uygun bir tabanın kurulmasını önermek için nispeten düşük kaldığını söyledi.

Woo, Bitcoin’in 6.000 $ ‘dan 3.122 $’ a düşmesine rağmen, hacimde bir artışa yol açtığını, bir birikim döneminin başladığına dair herhangi bir işaret olmadığını gösterdi.

Yükselişin mümkün olduğunu öne süren teknik kuruluma rağmen, uzun bir harekete geçmek için çok fazla zincir hacmi yok. Geçtiğimiz 7 haftada gördüğümüz şey, volatilite kaynaklı, zincir ticaret hacmine bağlı madeni paraların yükseldiği bir yükselişti. 6 bin dolardan 3 bin dolara inişte yükselen dev ticaret hacmi yarattı, ancak hiçbir şekilde birikim hacminin başladığına dair bir işaret yoktu.

Kripto para birimi döviz piyasasında ve tezgah üstü (OTC) alım satım platformlarında birikim kanıtı göstermeye başlaması Bitcoin ve diğer büyük kripto varlıklarında birkaç aydan fazla sürebilir.

O zamana kadar, çoğu analist BTC’nin yıllık düşük seviyesini tekrar ziyaret etmesine yol açabilecek düşük bir fiyat aralığında yüksek düzeyde dalgalanma beklemektedir.