NİKE’ın Teknolojik Ayakkabısı

Adapt BBBB, “basketbol” anlamına gelir – Nike’ın, kullanıcıların ayaklarına uyum sağlayan, otomatik bağcıklı bir akıllı ayakkabı geliştirmek için yıllardır bir hayali vardır. Şirket temel olarak elbette daha fazla ayakkabı satmak istiyor.

Hayal edin: bir basketbol maçı sırasında ayaklarınız şişiyor, çünkü sahada ileri geri koşuyordunuz ve spor ayakkabılarınız tansiyonunuzu algılıyor. Bağcıklarıma uzanıp bağları açmak yerine ayakkabılar otomatik olarak gevşer. Bir daha asla bağcıklarınızla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız çünkü, tahmin edin ayakkabılarınız ne yapmak istediğinizi zaten biliyor.

Nike Innovation’ın başkan yardımcısı ve yaratıcı direktörü Eric Avar,Adapt Bb için, ne düşündüğünüzü neredeyse biliyor. “Vücudunun doğal bir uzantısı.”dedi

Her şeyi bilen ayakkabı henüz mevcut değil. Bunun yerine, Adapt BB,var.Kendini bağlayan teknolojiyi daha fazla insanın kullanımına sunacak ve onları uygulama kontrollü ayakkabı fikrine alıştıracak ayakkabı.

Ayakkabılar bugün ön sipariş için hazır olacak ve resmi olarak 17 Şubat’ta Nike mağazalarında, çevrimiçi olarak ve SNKRS uygulaması aracılığıyla 350 $ karşılığında satışa sunulacak.