Kripto Piyasaları Şiddetli Kayıplar Sonrası İyileşme Belirtileri Gösteriyor

14 Ocak Pazartesi – Coin360’a göre, son birkaç gün içinde kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu ciddi kayıplar yaşadıktan sonra iyileşiyor. Piyasa değeri ile  ilk 20 arasında, sadece sabit USD (USDC) ve Tether (USDT) hala kırmızı renktedir.

Önde gelen şifreleme para birimi Bitcoin (BTC), günde yaklaşık yüzde beş’lik bir artış gördü ve yaklaşık 3.717 $ seviyesinde işlem görüyor. Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, BTC bugün 3.544 $ ‘a kadar düştü. Haftalık grafiğinde, Bitcoin’in en yüksek fiyatı 9 Ocak’ta 4.107 dolardı.

Halen piyasa sıralamasına göre altcoinler arasında en üst sırada olan Ripple (XRP), son 24 saatte yüzde 4’ten fazla büyüdü ve baskı anında 0.335 $ civarında işlem görüyor. Ripple’ın pazar hacmi şu anda yaklaşık 13,78 milyar dolar seviyesinde, Ethereum’un (ETH) 230 milyon dolar üstünde.

Ethereum, günlük yüzde 11 oranında kazandığı  zamanda 130 $ seviyesinde işlem görüyor. Altcoin güne 117 $ civarında başladı ve kademeli olarak mevcut fiyat noktasına ulaştı. Hafta boyunca, piyasa başlığına göre en büyük üçüncü koin bugünün başında 114 $ olan en düşük fiyat noktasını kaydetti ve 9 Ocak’ta 156 dolar civarında en yüksek değere ulaştı.

CoinMarketCap verilerine göre, Tron (TRX) ve Neo (NEO), son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 15,2 ve yüzde 10,25 artışla çift haneli artışlar kaydetti. TRX yaklaşık 0,025 $, NEO ise 7,94 $ civarında işlem görüyor.

Stablecoin USDC % 0.48 düştü ve yaklaşık 1.01 $ ‘dan işlem görüyor. Bugün, Gemini kripto değişim kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, istikrarlı paraların ve tokenize edilmiş menkul kıymetlerin dijital para birimi alanı için parlak bir gelecekte işe yarayacağını söyledi.

Tyler Winklevoss, Amerika Birleşik Devletleri’nin dolara sabit istikrarlı koinlerin, potansiyel olarak tokenize edilmiş menkul kıymetler sektöründe temettü sağlamak için kullanılabileceğini belirtti.

Tüm dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri, gün içerisinde 117,9 milyar dolardan başlayarak, 124 milyar dolara kadar çıktı. CoinMarketCap verilerine göre, metriklerin haftalık yüksekliği 8 Ocak’ta 138.7 milyar dolar seviyesindeydi.