İsrail’in En Büyük Kargo Kargo Şirketi Zim, Tüm Müşterilere Blockchain Platformu Açtı

İsrail’in en büyük kargo taşımacılığı şirketi Zim, seçilen alım satım işlemlerinde tüm müşterilere elektronik konşimento (eB / L) için blockchain platformunu açtı. Küresel deniz haberleri outleti TradeWinds bugün haberi bildirdi, (14 Ocak.)
Bir yıldan uzun süredir devam eden blockchain destekli eB / L platformunun başarılı bir  denemeyi takiben, nakliye firması blockchain’in sadece mevcut kağıt bazlı işlemlerin yerine geçemeyeceğini, ayrıca e-posta, faks yoluyla yapılan iş akışını da iyileştirebileceğini iddia etti.

TradeWinds’in raporuna göre, platformdaki blokaj tabanlı sistem üzerinden elektronik konşimentoların teslim edilmesi sürecin genellikle geçtiği birkaç gün veya hafta yerine iki saatten daha az bir sürede başarılı bir şekilde gerçekleşti.
Zim’in yeni girişiminin bir parçası olarak, ilk çeyrekte Asya, Güney Afrika, Kuzey Amerika ve Akdeniz ülkelerine odaklanan, blockchain bazlı işlemler tüm müşterilere açılacak.

Zim’in baş bilgilendirme sorumlusu Eyal Ben-Amram, dijitalleşmeyi maksimize etmenin şirketin stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti.
Sevkiyat veri sağlayıcısı Alphaliner’e göre, Zim şu anda yıllık taşınan yük hacmi ile dünyanın en büyük 11. konteyner operatörü konumunda.

Geçen yıl, Birleşik Arap Emirlikleri’nin önemli bir liman işletmecisi olan Abu Dhabi Ports’un bir iştiraki, daha iyi bir kargo takibi sağlamak ve ABD ile Avrupa Birliği arasındaki ticaret akışını ve tedarik zincirlerini geliştirmek amacıyla Antwerp Limanı ile uluslararası bir blockchain denemesi başlattı.
Eylül 2018’de, İngiltere’nin önemli bir liman işletmecisi Associated British Ports, dijital lojistik işletmecisi Marine Transport International ile liman lojistiği için manuel veri yönetimi miktarını azaltmak üzere blockchain tabanlı bir platform geliştirmek üzere anlaşma imzaladı.