ETC Labs, Ethereum Classic Projelerine Odaklanma Konusunda Özel Ekip Kuruyor

Ethereum Classic Labs yeni bir Ethereum Classic (ETC) geliştirme ekibi ETC Labs Core’u başlattı. Şirket bunu 14 Ocak’ta yayınlanan blog yazısında açıkladı.
Duyuruya göre, yeni ekip koinin blok zincirini destekleyen ve merkezi olmayan uygulama geliştirme, madencilik ve hizmetler için araçlar sağlayan çekirdek ETC projeleri üzerinde çalışacak.

Ekip, 2019’un ilk çeyreğinde, 16 Ocak’ta gerçekleşecek olan Ethereum’un (ETH) Konstantinopolis sert çatalını gözden geçirmeye odaklanacak. 16 Ocak’a kadar sürecektir.
Yılın geri kalanında, ekip, bu Ocak ayında gerçekleşen ETC’ye yüzde 51 saldırının ardından zincir izleme ve analiz araçları gibi ilgili konular üzerinde çalışmaya hazırlanıyor.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, kripto para birimi platformu Coinbase 5 Ocak Cumartesi günü bir ETC blok zincirinin yeniden düzenlendiğini tespit etti ve bunun 1,1 milyon dolar değerinde kripto içeren yüzde 51’lik bir saldırı olduğunu belirtti.
ETC geliştiricileri ilk önce ağda çifte harcama yapılmadığını belirterek saldırı hakkındaki raporları reddetti. Ancak, tüm borsalardan ve maden havuzlarından, tüm para çekme ve yatırma işlemlerinde onay süresini önemli ölçüde artırmalarını istediler.

Aralık 2018’in başlarında, ETCDEV’in önde gelen ETC geliştirme ekiplerinden birinin kurucusu Igor Artamonov, ekibin çalışmaya devam edemediğini ve kısmen “kripto pazar kazası nedeniyle” şirkette nakit sıkışıklığı yaşanması nedeniyle faaliyetlerini durdurması gerektiğini söyledi .”
CoinMarketCap’a göre, ETC şu anda son 24 saatte% 2,57 artışla 4.37 $ seviyesinde işlem görüyor. Altcoin’in piyasa değeri, 469 milyon dolar civarında ve  en büyük 18. şifreleme parası.