Bitcoin 2019’da Yeni Bir Boğa Döngüsü Başlatabilir mi?

Son 24 saatte, Bitcoin fiyatı 3.700 $ ‘a yükselirken kripto para birimi pazarı 4 milyar dolar geri kazanmıştır.

Ethereum ve TRON gibi birçok büyük kripto varlığı, günde Bitcoin’e karşı yüzde üçten fazla artış göstererek büyük kazanımlar kaydetti.

Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının fiyatı, 2019’un ilk iki çeyreğinde önemli ölçüde düşmeye devam etse bile, bir trader 2019’un sonuna kadar büyük miktarda toparlanma görüyor.

Bitcoin, Bu Yıl Sonunda Büyük Bir Ralli Nasıl Başlatır?

Genel olarak, kripto para birimi alanındaki analistler, varlık sınıfının düzeltilmesinin bu yılın ilk yarısına uzatılmasını bekliyorlar.

Kasım 2017’den bu yana Bitcoin, 5.000 ila 6.000 $ arasındaki ana direnç seviyelerini kırma mücadelesiyle ivme kaybettiğini gösterdi.

Piyasaya hakim kripto para biriminin kısa vadeli eğilimindeki güçsüzlük, diğer dijital varlıkları, özellikle de düşük piyasa hacimli ve  yüksek hacimli kripto para birimlerinin ABD dolarına karşı düşük performans göstermesini sağlamıştır.

Yine de, 2019’un ikinci yarısında, takma adı “Galaxy” olan bir kripto para birimi teknik analisti, Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayanarak, varlığın 10 ila 12 ay içinde büyük kazançlar gösterebileceğini söyledi.

Analist şöyle dedi:

‘Gelecek, geçmişin çalışmasında yatıyor’ 2015 ayı piyasasını sonlandıran 420 gün işaretine yaklaşıyoruz ve eğer tarih tekerrür ederse, birkaç aylık birikime ve 2019’un ortalarından itibaren yeni bir boğa döngüsüne doğru ilerliyoruz. .

Tarihsel olarak, Bitcoin geçtiğimiz dokuz yıl boyunca yüzde 85’lik bir düzeltmeden kurtulmak için ortalama 62 hafta almıştır. Ayı piyasasının Ocak ayındaki başlangıcından bu yana 15 ay bu yılın Mart ayı olacak.

Bazı analistler, kripto para birimlerinin ayı piyasasının son aşamasında olduğuna ve 2019’un ikinci çeyreğinde iyileşme belirtileri göstermeye başlayabileceğine inanıyor.

Tanınmış bir kripto para birimi araştırmacısı ve Woobull.com’un kurucusu olan Willy Woo, Kasım ayının sonlarında Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşden önce şunları söyledi:

“Blockchain görünümünü bir araya getirerek, bir dip için zamanlamanın 2019’un ikinci çeyreği civarında olabileceğini düşünüyorum”dedi

Piyasa Döngüye Göre Hareket Ediyor

Kripto para birimi pazarı, ortaya çıkan olaylardan veya haberlerden nadiren etkilenir. Daha ziyade, piyasa öncelikle duyarlılığa dayanarak hareket eder.

Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının toparlanma ve biriktirme aşamasına girmeleri için pazar bir kez daha canlandırılmalıdır.

2017’deki Bitcoin hareketine benzer şekilde, bazı analistler 2019’da kripto varlıkları için sıkıcı bir yıl görüyor, ancak yıl sonuna yaklaşan değerde ani bir dalgalanma yaşayan dijital varlıkların potansiyelini reddetmiyorlar.