Venezuella BCH Destekçileri BCH Kullanımını Teşvik Etmeye Çalışıyorlar

Şiddetli bir ekonomik bunalımın ve devalüasyonunun ortasında olan venezuella bitcoin cash (BCH) destekçileri, insanlara ülke genelinde  kripto para birimleri kullanmanın yararlarını öğretiyorlar. Venezüella’daki BCH buluşması 349 kayıtlı katılımcıyla ve grup koordinatörü Lizbeth Alviarez ile kısa süre önce özel üyelerin bölgedeki adaptasyonu hızlandırmak için ellerinden geleni yaptığını belirtti.

Benimsenmeyi Teşvik Etmeliyiz

Venezuela’nın ekonomisi, yükselen aşırı enflasyonla birlikte bozulmaya devam ederek milyonlarca vatandaşın ülkeyi terk etmesine neden oldu. Bu arada, ülkenin maddi sıkıntılarından sorumlu olan Nicolás Maduro, sözde petrol rezervleriyle desteklendiği iddia edilen bir blok zincir tabanlı para birimi olan petro’yu da yarattı. Bununla birlikte, petro lansmanına rağmen, birçok kripto para birimi savunucusu, gerçek dijital para birimlerinin Venezüellaların ekonomik bataklıktan kaçmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. 2014’ten bu yana birçok insan, bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerini bölgede para kazanmak için kullanıyor. Ek olarak, birçok kripto destekçisi, merkezi olmayan para biriminin inanılmaz düşük işlem ücretleri nedeniyle Venezüella’da bitcoin cash alımını yaymaya çalışıyor. Bu, Bitcoin Cash Venezuela buluşmasını fazlasıyla destekledi ve grup bugüne kadar yaklaşık 349 üye topladı.

Bu üyelerden biri, Honest.cash platformunda dijital para biriminin benimsenmesi ile ilgili ilginç bir yazı yazan Lizbeth Alviarez. Yazı, her hafta başlıklarda tasvir edilen kripto alıcılarının akının ülkedeki gerçek kabulü temsil etmediğini belirtti. Alviarez, bu koinlerin çoğunun spekülatif olarak borsalarda alınıp satıldığını ve günün sonunda bu tüccarların sadece bolívars veya dolar cinsinden kar elde etmek istediklerini söylüyor.

BCH toplantı üyesi en azından  topluluğun üyelerinin, Venezüellalıları kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kullanmaya teşvik etmede “iyi bir iş” yaptığını vurguladı. Alviarez, BCH buluşmasının önde gelen üyelerinin, eğitim projelerini hızlandırmak için BCH’yi destekleyen şirketlerin yardım ettiği etkinlikleri aralıksız desteklediklerini belirtti.

Venezüella BCH destekçisi ekledi:

İnsanlar ve işletmeler BCH’yi bir ödeme şekli olarak almaya teşvik edilmeli, çünkü bu gerçek bir kabullenmedir.

Ekonomik Özgürlük

Ayrıca, Alviarez ve arkadaşları daha fazla insanı BCH Venezuela ekibine katılmaya teşvik ediyor. Alviarez, o ve Venezüella ekibinin diğer üyelerine çeşitli forumlarda ve sosyal medya ağlarında ulaşılabileceğini belirtti.

Venezüella’da BCH sayesinde Neredeyse anlık işlemlerle ve çok düşük komisyonlarla dünyanın her yerinden para gönderip alabiliyoruz, ”dedi.