Ünlü Analistin İlginç Bitcoin Tahmini

Bitcoin için fiyat tahminleri son zamanlarda hızla artmakta ve bazıları diğerlerinden daha doğru olmuştur. Bir analist hala kripto varlıkları için yükseliş başlamadan önce ve son bir çakılma ile daha fazla acı olacağını tahmin ediyor.

Daha önce birkaç kez doğru tahminlerde bulunan önde gelen teknik analist Murad Mahmudov, tarihsel düzeltmelere ve Bitcoin hareketlerine bir göz atarak,2014-2015 ayı piyasasının tekrarlanmasının, Bitcoin ticaretinin ham duygulara dayandığının bir işareti olabileceği teorisini ileri sürerek daha fazla zararın olacağını tahmin ediyor.

Grafiğe ve gelecekteki olası hareketlere bakıldığında, Murad’ın nihai bir çöküş olarak tanımladığı şeyin başında olabiliriz. Bu oldukça kasvetli senaryoda, Bitcoin ikinci çeyrekte 1.800 $ ‘a düşecek ve iyileşme belirtileri göstermeye başlamadan önce bu yılın 3. çeyreğinin sonuna kadar orada kalacak.

Kasım ayında yayınlanan bir önceki grafik, Bitcoin için 3.000 $ ‘ın düşük olacağını ve bundan sonra daha da fazla zararı öngördü. Bu ayın başlarında Murad, bu yıl Bitcoin için 1.800 ile 2.400 $ arasında bir dip tahminleriyle televizyona çıktı. Daha geçen hafta yaptığı analizde, Bitcoin’in 4.000 dolarlık büyük bir “Titanyum seviye direnci” duvarına dikkat çekti. Bitcoin geçen hafta sonunda oldukça hızlı bir şekilde aşağı döndüğü için bu doğru çıktı.

Bitcoin şu anda 4.000 $ ‘a kadar uzanan bir işlem aralığının en altında. eToro’nun Mati Greenspan’ı, “Görünen o ki, bitcoin 3.550 dolar ila yaklaşık 4.200 dolar arasında yeni bir mini seri açtı” diyerek bu analizi doğruladı.