Electrum Yeni Kimlik Avı Girişimleri Hakkında Uyardı

Aralık ayında yapılan bir phishing saldırısı ile ilgili bir duyuru yayınladı.10 Ocak’ta Twitter da “haydut sunucuların kullanıcılardan bitcoin çalan bir kötü amaçlı yazılım yüklemelerini istedikleri Electrum kullanıcılarına yönelik devam eden bir kimlik avı saldırısı olduğunu belirten bir uyarı yazdılar. Saldırıyı hafifleten 3.3.2 sürümünü yayınladılar”

Saldırılardan biri, Stellar (XLM) için sahte bir Electrum cüzdanından geçiyor. Platform, electrum-xlm bilgisinin Bitcoin çalan bir malware olduğunu belirten bir uyarı yayınladı. Tweetledi: “Cüzdan yazılımını Bitcoin’den Stellar’a kolayca taşımanın bir yolu yok çünkü bunlar tamamen farklı projeler. Ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız, lütfen Electrum’un altcoin türevlerini indirmeyin. ”

Electrum geliştirme ekibi ayrıca Electrum Dark adlı bir proje ile ilgisi olmadığı konusunda uyardı: “Adımızı iznimiz olmadan kullanıyorlar. Lütfen Electrum’un altcoin sürümlerine çok dikkat edin, çünkü bazen gerçek Bitcoin cüzdanınızı hedef alan kötü amaçlı yazılım yüklemek için vektör olarak kullanılır. ”

Bir önceki kimlik avı saldırısı, meşru bir Electrum cüzdanı aracılığıyla bir işlem yayınlamak istendiğinde, kullanıcıları yetkisiz bir Github sayfasından sahte bir ‘güvenlik güncellemesi’ indirmeye yönlendiren bir hata mesajıyla cevap veren kötü niyetli sunucular üzerinden gerçekleştirildi. Bilinmeyen bilgisayar korsanlarının 200’den fazla BTC çalmayı başardıkları bildirildi.