Thai Startup Atomicpay, Kripto Ödeme Platformunu Başlattı

Tayland’da tescilli bir ödeme başlangıcı olan Atomicpay, dünya çapındaki tüccarlar için kripto para birimi ödeme terminalini resmen başlattı. Kurucu ve geliştirici Benz Rif, BTC, BCH, LTC ve diğer kriptoları destekleyen platformun, üçüncü taraf bir işlemcinin katılımını ortadan kaldırarak, tüccarların doğrudan müşterilerinden ödeme kabul etmelerini sağladığını söyledi.

Ödeme Avantajları ile Bir P2P Ödeme Çözümü

Crettoin.com un merkeziyetçilikten uzak olduğunu, ancak blok zinciri ödeme işlemcilerinin merkezileşmeye devam ettiği belirtildi.

Atomicpay’in arkasındaki teknoloji, dükkan sahiplerinin bir kullanıcı ödeme yaptığında anında fonlarını almalarını sağlar. Rif, platformun Paypal veya Bitpay gibi finansal bir koruyucu olarak çalışmadığını söyledi.

Rif, “Bir ödeme işlemcisinin rahatlığı ve avantajlarıyla tamamen eşler arası bir ödeme çözümüdür” dedi. News.Bitcoin.com, hesap oluşturma işlemlerinin oldukça basit olduğu kanıtlanan platformu denedi. Tam bir ad ve e-posta adresi belirtin ve e-posta adresinizi doğruladıktan sonra,Sitedeki sihirbaz, istediğiniz ödemenin yapılacağı cüzdan adresini ayarlamanıza yardımcı olur.

Atomicpay bir cüzdan servisi değil, bir takas veya kripto para birimi takas servisi değildir. Aksine, tüccarlar için oluşturulmuş bir ödeme platformudur,  aksine paralarını saklamaz veya ellerinde tutmaz. Her şey ayarlandığı zaman, site sizden ödeme yapmak için tercih ettiğiniz fiat para birimini belirten bir fatura oluşturmanızı ister (156 fiat para birimleri desteklenir). Bundan sonra, kullanıcıdan bir QR kodu taraması veya doğrudan cüzdandan satıcıya ödemenin yapıldığı mevcut bir bitcoin cüzdanı adresini girmesi istenir. Öne çıkan ödeme düğmeleri arasında Hızlı Ödeme ve Ödeme URL’si bulunur.

1700 den Fazla Kullanıcı Mevcut

Benz Rif, Tayland, Venezuela, Türkiye ve Kolombiya dahil olmak üzere dünyanın farklı yerlerinden 1.700’den fazla tüccarın platforma girdiğini söyledi. İşlem ücreti işlem başına yüzde 0,9 olarak hesaplanmaktadır, ancak bu tam sizin müşteri bilincinizle yüzde 0,8’e düşebilir. Fazla ticaret yapan kullanıcılar için indirimler yapılıyor.

Rif, Atomicpay’in tüccarın özel anahtarına erişimi olmadığını ve para doğrudan soğuk cüzdanlarına gittiğini belirtti. “Hizmetimiz, üçüncü bir kişiyi geçerek tüccarların doğrudan müşterilerinden ödeme almalarını sağlıyor, dolayısıyla işlemlerden ücret alınmıyor. Tüccarlar sadece ay sonunda kullanımlarını öderler. ”