Sideshift Uygulaması Lightning Network Kullanarak İşlem Yapmanızı Sağlıyor

Ekim ayındaki haberlere geri döndüğümüzzaman.Bitcoin.com, yazılım geliştiricisi Paul Sztorc tarafından başlatılan bir proje olan Drivechain’e bağlı gelişme akışını bildirdi. O sırada projenin programcı Andreas Brekken tarafından kodlanan uzantısı olan uygulamalarını da ele aldık. Brekken’in tasarladığı uygulamalardan biri, Drivenet paralarının herhangi bir blok zinciri protokolü arasında değiştirilmesine izin veriyor. Cuma günü, Lightning Network kullanılarak  (USDT) bitcoin  (BTC)  takas değişimini göstermek için Sideshift.ai adlı bir uygulama kullanıldı.

Kullanıcıların arasında kripto para birimlerini takas etmesine izin veren bir uygulama olan Sideshift.ai, ilk kez Drivechain projesi için oluşturduğu uygulamalar dizisi arasında Andreas Brekken tarafından açıklandı. Brekken, gözden geçirme sitesi Shitcoin.com’un genel müdürü ve geçen yıl Lightning Network ağında en fazla BTC’yi (220.000 $) tutan meşhur kodlayıcı. Sideshift platformu, insanların beş saniyenin altındaki işlem süresiyle küçük bir ücret karşılığında kripto paraları dönüştürmelerini sağlar.

Gösteride, Sideshift, Lightning Network de tutulan BTC ile Android için Eclair mobil cüzdanını kullanarak  (USDT) arasında bir değişim gerçekleştiriyor. Şu anda Sideshift uygulaması çok erken aşamadadır, ancak kullanıcılar “test aşamasını” deneyebilirler. Ancak, test aşamasına erişmek için özel bir kod gerekiyor ve Sideshift’in Twitter tanıtıcısı yalnızca isteklerine kod veriyor bu kodu almak için İki yaşından büyük bir Bitcointalk.org hesabı olanlar test uygulamasını kullanabiliyor.

Ayrıca, Sideshift uygulamasına Kuzey Kore veya Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan sakinler tarafından erişilemez. Tabii ki, ABD’deki yasak muhtemelen ülkedeki aşırı mali yasalardan kaynaklanıyor. ABD kanun uygulayıcı kurumları ve düzenleyicileri, bireyleri ve kuruluşları, finansal işlemlerin yapılması için cezai suçlamalarla tehdit ederek potansiyel olarak kovuşturma yapabilir.

Zincirler Arası Değişim Platformları Hala Çok Deneysel

Platform, BCH, BTC, LTC, ZEC, USDT, XMR, DASH, ETC, ETH, DAI ve SPANK’ı içeren, değiştirilebilecek tüm para birimlerini gösterir. Sideshift ayrıca, listelenen diğer madeni paralarla eşleştirilmiş her bir dijital varlık için dönüşüm oranlarını listeler.

Son birkaç ay boyunca, Shapeshift’in KYC’yi kabul etmesinden sonra, kripto para birimi meraklıları, anonim kripto takasları sunan platformları aramaya başladılar. Zincirler arası atomik takaslar, aynı zamanda birçok kişinin üçüncü şahıs borsalarına güven duymadığı için, dijital para birimi lehtarları arasında da önemli bir konu olmuştur. Sideshift hızlı bir çapraz zincir ticareti sunsa da, testçiler platformun henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu hatırlamalıdır. Bu yüzden, Sideshift yöneticisinden erişim kodunu alanların, muhtemelen sadece küçük şifreleme kesirleri kullanmaları gerekir.