Analistler:Bitcoin Fiyatı 2019 İlk Çeyrek de Taban Fiyata Ulaşmış Olur

Ayı piyasası ne zaman bitecek? ”, Twitter’daki kriptodan sıkılmış ve sinirli alıcı satıcıların aklındaki soru.” Delphi Digital’in son raporunda önerilen cevap “Yakında” . Bitcoin Holder Döngüleri Üzerinden yapılan Analizde varılan sonuça göre son 12 ayda BTC fiyatlarını düşüren satış baskısının ne zaman azaltacağını belirlemeye çalışıyor ve bu durum piyasadaki toparlanmanın yaklaşabileceğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin’in UTXO’larına(Gönderilmeyen İşlem Çıkışı) gömülü sayısız anlatı var, harcanan işlem çıktıları BTC her gönderildiğinde birleştiriliyor. Analistlerin bu bilgilerden yararlanabilecekleri çıkarımlar, Delphi Digital’in yeni ek raporunda belirtilen mükemmel durumla birlikte daha da karmaşıklaşıyor. Araştırma orijinal raporunu tamamlayan 14 sayfalık belge, mevcut ayı piyasasının nadiren ulaşabileceği fikrini destekleyen kanıtları ortaya koyuyor.

Her UTXO(gönderilmeyen işlem çıkışı), bu kriptoların en son taşındığı tarihe karşılık geldiğinden, cüzdanda tutulan bitcoinlerin yaşını, blok zinciri inceleyerek belirlemek mümkündür. UTXO hareketlerinin sıklığı, hodlers’ı satıcılara dönüştüren döngüleri tanımlamak için kullanılabilir. satış sesleri aşağı doğru fiyat baskısı ile eşanlamlı olsa da, mutlaka böyle değil. Uzun süre ilk defa kullanılmakta olan uyuyan BTC cüzdanları, uzun vadeli yatırımcıları paralarını değiş tokuşa göndermeye teşvik etmek için fiyatların yeterince yükseldiğini gösterebilir. Delphi Digital’ın raporu, büyük ölçüde üç boğa sonuç çıkardı:

  • Uzun vadeli sahiplerin, özellikle de 3-5 yıl arasında tutanların satış baskısı neredeyse tükendi.
  • 2014 yılındakine benzer şekilde, uzun vadeli cüzdan sahipleri tarafından başlatılan bir başka birikim sürecini görüyoruz.
  • Farklı bitcoin birikim noktalarına göre önceki fiyat tabanlarının zamanlamasını kullanarak, bir fiyat tabanı için zorlu bir tarih tahminimizi güçlendirmek için mevcut UTXO dinamiklerini kullanabiliriz (bazen 2011 yılının ilk çeyreği gibi).

Kim Bitcoin satıyor?  

BTC şu anda 3.600 $ ‘da kalırken, bitcoin satmak için kötü bir zaman olabilir. Ancak bu, bir yıl öncesine göre yüzde 74’lük bir düşüşü temsil etse de, bu, mevcut satıcıların paralarını zarara uğrattığı anlamına gelmiyor. Paralarını 2017’nin başlarına kadar satın alanlar, bunları şimdi en az 3 kat kar ile satabilir – ve potansiyel olarak karları daha fazla. Raporda “eski… BTC sahiplerinin satış çabalarının çoğunu tükettiğini, eski UTXO gruplarının düzleştirilmesinde açıkça görüldüğünü, 1 yıllık UTXO bandının bir zemine ulaştığını ve 2018’in ilk yarısında düz kaldığını söylüyor .” Devam eder:

2018’in ikinci yarısında, 1 yıllık UTXO bandı, eski UTXO bantlarına düz kalırken, 1-2 yıllık bantla doğrudan paralel olarak pozitif bir büyüme yörüngesi sergilemeye başladı. Şu anda 2014 yılının sonundaki sürecine benzer bir birikim süreci görüyoruz. Bu, bir dip görünüşünde olduğu anlamına gelir.

Bitcoin blok zincirinin tarihsel analizine ve yaşlarına göre gruplandırılan UTXO bantlarının aktivitesine dayanan bazı akıllı hesaplamaları kullanan Delphi Digital, en yüksek tutma oranının bir sonraki en yüksek seviyeye çıkmasının ne zaman olacağını tahmin etmeye çabaladı. Geldiği tarih Nisan 2020’dir. Yazarlar, bu sonucun “Bakkt (2019’un başlarında) zamanlanmış lansmanı ve Fidelity’nin sorumlulukları (2019’un başlarında genel olarak sunuluyor)” gibi olumlu dışsal olaylarla desteklendiğine inanmaktadır. tahmin geçtikten sonra, UTXO analizi piyasa döngülerinde zaman geçirmeye çalışan yatırımcılar arasında yeni bir saygı görecektir.