Japon Düzenleyiciler, Coincheck’e KriptoPara Exchange Lisansı Verdi

Japonya’nın finans regülatörü Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para birimi platformu Coincheck’in ülkede faaliyet göstermeye devam etmesi için tam izin verdi. Cointelegraph Japan, 11 Ocak’taki gelişmeleri bildirerek resmi bir tebliğ yayınladı.

Ocak 2018’de saldırıya uğrayan ve o sırada 530 milyon dolar değerinde altcoin kaybeden Coincheck, şimdi Japon pazarına hizmet eden resmi olarak onaylanmış borsalara katılıyor.

Bu adım, nisan ayında 33,5 milyon dolar karşılığında Coincheck’i satın alan borsa ve çevrimiçi broker Monex Group için bir dönüm noktası.

Altcoin çalınmasından sonra  bu yana, geliştiriciler kullanıcılara yavaşça işlevsellik kazandırdılar ve çalıntı paraların iadelerini organize ettiler.

Japonya, borsaların güvenlik kurulumlarıyla ilgili huzursuzlukların ardından, geçen yıl boyunca bir lisanslama programı uygulamaya başladı. Artan yasalara rağmen, küçük çaplı saldırılara devam edildi, dost platform Zaif geçtiğimiz Eylül ayında yaklaşık 20 milyon dolar kaybetti.

Cuma günü, Cointelegraph ayrıca hükümetin Güney Kore’deki kripto değişim güvenliğine ilişkin bir soruşturma başlattığını ve bunun platformların üçte birinden daha azında tatmin edici sonuçlar olduğunu belirtti.