Hint Bankası,Müşterilerini KriptoPara İle İşlem Yapmamaları İçin Zorluyor

Bir Hint bankasının, müşterileri hesap açarken  “bitcoinler de dahil olmak üzere kripto para birimi ile ilgili işlemlerle uğraşmayacakları” konusunda anlaşmaya zorladıkları bildiriliyor. Ayrıca, kripto ile ilgili işlemler yaptıkları tespit edildiğinde, bankaların mevcut müşterilerinin hesaplarını bloke ettiği raporları bulunmaktadır.

Hesap Açma Sözleşmesi

Ülkedeki büyük bir banka olan India Reserve Bank’ın (RBI), müşterilerden herhangi bir şifreleme işlemiyle uğraşmayacaklarını beyan etmeleri istenmektedir.

Twitter kullanıcısı Indiancryptogirl, “@ Desicryptohodlr”, Kotak Mahindra Bank’ın Salı günü hesap açma sözleşmesinin ekran görüntüsünü tweetledi. Müşterilerin okuması gereken hususlardan biri: “Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimi işlemleriyle ilgili hiçbir işlem yapmayacağımı beyan ediyorum. Ayrıca, böyle işlemler yaptığım tespit edilirse, bankamın hesabımı kapatma hakkını saklı tutuyorum. ”

Indiancryptogirl Bitcoin.com’a yazdığı açıklamada;

Kotak Mahindra Bank Limited, en büyük Hint bankalarından biridir. Bu bildirimi son 1 aydan beri hesap oluşturma konusunda göstermeye başladılar. Bu mesaj hesap oluşturmadan önce “son bir kontrol ” olarak gelir ve kriptopara onay kutusu atlanamaz veya işaretlenemez. Sonuç olarak, bankada bir hesap oluşturmak için mesajı kabul etmek zorundayız. Aksi takdirde, banka ile herhangi bir çevrimiçi bankacılık hizmetine başlayamayız.

Ayrıca, bankanın son altı ay içinde müşterilerine şifreleme para birimi politikası konusunda bilgilendiren e-posta ve SMS mesajları gönderdiğini söyledi.