BİTMAİN’in Yeni CEO’su Belli Oldu


Kripto para birimi madenciliği cihaz üreticisi Bitmain’e, bölgesel raporlara göre yakın gelecekte yeni bir yöneticisi gelebilir. Bitmain’in ürün mühendisliği direktörü Haichao Wang, görünüşe göre şirket içindeki lider rolü üstlenecek ancak resmi bir zaman çizelgesi açıklanmadı.

South China Morning Post (SCMP) tarafından yayınlanan bir rapora göre, Pekin merkezli madencilik devi Bitmain Technologies, şirketin CEO’luğuna  “potansiyel varisini”  atadı. Bitmain, 2013 yılında Jihan Wu ve Micree Zhan tarafından kurulduğundan beri tanınmış ve başarılı bir madencilik teçhizatı üreticisidir.

Ancak daha yakın bir zamanda, son birkaç hafta içinde Bitmain çalışanlarının işten çıkarılmaları ve yönetim kurulundaki sallantılara ilişkin söylentiler yaşandı. 10 Aralık’ta .Bitcoin.com, Bitmain’in İsrail’deki Raanana’daki araştırma ve geliştirme merkezini kapattığını bildirdi. SCMP’den çıkan son rapor, Bitmain’in ürün mühendisliği direktörü Haichao Wang’ın şirketin yeni CEO’su olacağı söyleniyor. Wang’ın geçişe Aralık ayında başladığı bildirildi ve Wu ve Zhan’ın eş başkan olarak kalacağı söylendi.