Bitcoin ETF’si İçin BİTWİSE Fonu SEC Onayı Almak İstiyor

Bitwise Asset Management, bir bitcoin ETF ‘si yasal izni almak için başvuran en son Amerikan finans firmasıdır. Şirket, enstrüman için yeni bir model kullanarak, diğer tüm adayların şu ana kadar yapamadığını yaparak SEC’in onayını almayı başaracağını düşünüyor.

Bir dizi kripto endeksi fonu sağlayıcısı olan Bitwise Asset Management, 10 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada, fiziksel olarak tutulan yeni bir BTC borsa yatırım fonu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir  kayıt beyanı verdiğini duyurdu. Şirket, teklif ettiği ETF’nin daha önce verilmiş olan tekliflerden farklı olduğuna inanıyor.

Şirketin, 2018’de, ticaret ekosisteminin kalitesi, fiyatlandırmanın güvenilirliği, arbitraj işlevinin gücü ve saklamanın sağlamlığı dahil olmak üzere kripto piyasasıyla ilgili endişelerini araştırmak için zaman harcadığı söyleniyor. Bitwise’ın Borsa Yatırım Fonları Başkanı John Hyland, “Kripto ticareti ekosisteminin geçtiğimiz yıl önemli ölçüde geliştiğine inanıyoruz” dedi. “Düzenlenmiş bir banka veya güven şirketinin bir fonun fiziksel varlıklarına sahip olması, son 80 yıldır ABD fon düzenlemesi kapsamında standart olmuştur ve bunun bitcoin ile mümkün olduğuna inanıyoruz.”diye açıklama yaptılar.

Newscoin.com ‘un son zamanlarda bildirdiği gibi, şirketler SEC’in onayını almak için şimdiye kadar mücadele ederken, fon sağlayıcılar şimdi böyle bir ETF’nin 2019’da başlatılması için yeterli piyasa likiditesi olduğunu savunuyorlar.