Belaruslu Traderlar Binance’ten Exmo’ya Göç Ediyor

Doğu Avrupa’daki en büyük kripto para birimi platformu olan Exmo nun analitik departmanı, Aralık ayında Belarus’tan kayıtlı kullanıcı sayısında altı kat artış olduğunu belirttiler.Exmo’nun ekibi, yeni traderların akışını Binance’in Belarus’da dahil olmak üzere yaptırım kapsamındaki bazı ülkelerin sakinleri için platformuna erişimini kısıtlama kararına bağladı.

Kasım ayı sonunda, şu an günlük işlem hacmiyle en büyük dijital varlık platformu olan Binance, Beyaz Rusya’daki kullanıcılarına hizmetlerinin artık ülkelerinde kullanılamayacağını bildirdi. Yeni ToU anlaşması uyarınca, traderlar ABD Güvenlik Konseyi ve ABD Hazine Bakanlığı Dış Varlıkların Kontrol Ofisi (OFAC) tarafına ticari veya ekonomik yaptırım listelerinde bulunmadıklarını onaylıyor ve beyan ediyorlar.

Beş yıl önceki lansmanından bu yana, Exmo 1.5 milyon kullanıcıya ulaştı. Rapora göre, günlük işlem hacmi 40 milyon dolara çıktı.Rus rublesi ve Ukrayna Grivnası gibi para birimleri ile alım satım çiftlerini destekleyen borsa, şu anda günlük 20 milyon dolara ulaşan Coinmarketcap’ın hacim sıralamasında 56. sırada.