Teknik Gösterge Bitcoin’in Çok Büyük Bir Fiyat Hareketi İçin Hazırlandığını Gösteriyor

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Bitcoin boğaları 4.000 $ ‘ı savunuyor ve bu da giderek artan bir şekilde kripto para birimi için bir destek seviyesi haline geliyor. Buna rağmen, henüz fiyatını 4.000 $ ‘ın altındaki seviyenin üzerine çıkarmak için yeterli alım baskısı oluşturmadı.

Yaygın olarak kullanılan teknik bir gösterge, Bitcoin’in çok büyük bir fiyat hareketine yol açacak bir kırılma noktasına ulaşabileceğinin sinyalini veriyor.

Büyük Bir Hareketin Eşiğindeki Bitcoin

Bloomberg’den yayınlanan bir raporda, Bitcoin’in, yatırımcılara bir varlığın hangi yöne hareket etmeleri gerektiğine dair fikir vermek için herhangi bir zaman diliminde trend verilerini kullanan, yaygın olarak kullanılan GTI VERA Bant Göstergesine dayanarak büyük bir fiyat hareketi yapmaya yakın olduğu belirtiliyor. Bu gösterge ayrıca, Bitcoin’in şu anda Eylül ayından bu yana en uzun alım eğiliminde olduğunu iddia ediyor.

Bu gösterge şimdi, tipik olarak büyük bir fiyat dalgalanmasından önce gelen üst ve alt bantlarda sert bir daralma görüyor. Bu, Bitcoin’in içinde bulunduğu son alım trendiyle birlikte, yakın gelecekte alım hacminde önemli bir artış göreceğine işaret edebilir.

Yönelimli Hareket Endeksi (DMI) olarak adlandırılan yaygın olarak kullanılan bir diğer gösterge de yakın zamanda Bitcoin için alım satım eğilimlerinin gücü ve momentumuna dayanan bir alım sinyali yaktı.

DMI, fiyat hareketlerini, traderlar tarafından belirli bir eğilimin gücünü ölçmek için kullanılan pozitif veya negatif bir yön hareketi kategorisine ayırır. Bu haftanın başlarında, DMI birkaç ay içinde ilk kez Bitcoin için olumlu bir düşüş yaşadı ve Bitcoin’in “çok güçlü” satış baskısının büyük ölçüde azaldığını ve alım hacminin giderek arttığının sinyallerini verdi.

Analistler Bitcoin’in Fiyat Eylemi Hakkında Ne Düşünüyor?

eToro’nun kıdemli pazar analisti Mati Greenspan Bitcoin için gerçek anlamda bir boğa olması için kesin olarak 5.000 Doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi.