Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Üzerinden Kripto Para Birimi Rezervlerine Dönebilir

8 Ocak’ta Tel Aviv Üniversitesi’ndeki İsrail Bitcoin Zirvesi’nde, kıdemli kriptograf Nick Szabo sansüre dayanıklı kripto para birimlerinin kullanımının, başarısız para planlamasından muzdarip olan ülkelerde artacağını açıkladı. Szabo ayrıca, dünyadaki merkez bankalarının, ulusal altın rezervlerini desteklemek için gelecekte kripto para birimi rezervlerine dönebileceklerini savundu.

Kriptografi yazarı Nick Szabo, kripto para birimi topluluğunda ilginç bir karakter ve iyi bilinen bir figürdür. Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i piyasaya sürmesinden çok önce Szabo, Bitgold konseptini 1998’de yeniden tasarladı. Bundan iki yıl önce, Szabo’nun yazıları akıllı sözleşme teknolojisi ve özerk kuruluşların kullanımını öngördü. 8 Ocak’ta Szabo, Tel Aviv Üniversitesi’ndeki İsrail Bitcoin Zirvesi’nde konuştu ve kalabalığa, dünya çapında para kullanımı konusunda tarih dersi verdi. Konuşma sırasında, Szabo katılımcılara ticaretten kara listeye giren ülkelerin ve aşırı enflasyonla uğraşan bölgelerin dijital varlıklara döneceğine inandığını belirtti. Son iki yılda BTC ve BCH gibi kripto para birimleri Venezüella, Zimbabve ve İran gibi alanlarda ivme kazanıyor.

Tel Aviv Üniversitesi’nin kripto para birimi etkinliğindeki katılımcılara göre, Szabo’nun açılış konuşmasında, üst düzey ekonomi politika danışmanı ve İsrail’in Ulusal Ekonomik Konsey başkanı Avi Simhon’un yaptığı yorumlar yanıtlandı. Simhon, zirvede Bitcoin teknolojisinin “kendinden verimsiz” olduğunu ve “kaybolacağını” belirtti. Ayrıca, başbakanın ekonomi politikası danışmanı, teknolojiyi küresel ölçekte kullanmanın “trilyonlarca dolar enerji maliyetini boşa harcayacağını” belirtti. ”