Bitcoin ATM Üreticisi Merkezini İsviçreye Taşıdı

Bazı ülkelerdeki hükümetler ve bankalar kripto para birimiyle ilgili işletmelerin gelişimini engellemeye çalışırken, diğer yerler de yatırımların ve endüstrinin getirdiği yeni işlerin üzerinden para kazanıyor. Bunun en son örneği İsviçre’de bitcoin ATM üreticisi Lamassu’nun kurulmasıdır.

Makinelerini Portekiz’de birleştiren tanınmış kripto para birimi ATM üreticisi Lamassu, 1 Ocak’ta yaptığı açıklamada,yeni üretim yerlerinin  artık resmen İsviçre’nin Lucerne kenti olduğunu açıkladı. Alp ülkesini seçmek için verilen sebep, kripto ile ilgili işletmeleri destekleyici bir ortamın olması.

Bitcoin için terminaller ürettiğimiz için 15 banka tarafından reddedilmiş durumdayız.Lamassu kurucu ortağı Zach Harvey, bir şirket olarak yalnızca donanım ürettiğimizi ve kripto para birimleri alım satımında ya da depolanmasında yer almadıklarını belirtti. ” “İsviçre’ye geldiğimizde, Canton Aargau’daki küçük bir banka ile Verimli bir görüşme yaptık ve şimdi de iş modelimizin tamamen farkında olan ve gemide olmamızdan memnun olan bu bankada tam bir hesabımız var. Aslında, kripto para ATM lerimizden birini merkez bürolarında bu yılın başlarında görebilirsiniz. ”dedi