Japon Kripto Para Madencilik Firması DMM Kripto Para Madencilik İşinden Çıkıyor

Yerel basında çıkan haberlere göre, Japon e-ticaret devi DMM.com ‘un kripto-para birimi madencilik işinden “karlılığın kötüleşmesi” nedeniyle çıktığı bildiriliyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Japon eğlence ve e-ticaret devi DMM.com Inc.’in kripto para madenciliği işinden çıktığı bildiriliyor. Toyo Keizai tarafından 30 Aralık’ta yapılan haberde DMM’nin kripto madenciliği işinden Eylül ayından bu yana çıkmaya karar verdiğini yazdı. Haber sitesi, “Kârlılığın azalması ana nedendir” dedi.

Madencilik bölümü için iddialı hedefleriyle yola çıkan DMM, “işletme büyüklüğü ile diğer büyük ölçekli yerlere göre çok kaliteli bir işletme” olduğunu açıkladı. “dünyadaki madencilik çiftlik şirketlerinin içinde ilk üç sırada yer alıyordu” DMM, kripto madenciliği için DMM Mining Labo adlı bir “araştırma ve geliştirme uzmanlık laboratuarı” da yaratmıştı.

Geçen hafta, DMM kripto para ticareti uygulaması Cointap’ın planlandığı gibi başlatılmayacağını açıkladı. Açıklamaya göre, şirket yeni başlayan kripto para traderlarının ilgisini çekmenin kripto-para birimi fiyatlarındaki düşüş ve Ocak ayında Coincheck’e yapılan korsan saldırı nedeniyle zorlaştığına inanıyor.