Alman Firmasından Ev İçin Üretilmiş Madencilik Cihazları

Azultec, yüksek işlem gücü ve düşük enerji tüketimi ile verimli bir alternatif oluşturmak için çakışan bir madencilik şirketidir. Küp şeklindeki cihazları oturma odalarına monte edilebilen sessiz madencilik cihazlarıdır. Madenciler ayrıca yenilenebilir enerji kullanabilirler ve üretilen ısının üçte ikisini yeniden kullanmabilmeleri için tasarlandı.

Madencilik ekipmanı üreten, Bitmain, Ebang ve Canaan gibi devlerin hakim olduğu bir endüstri olmuştur. Alman merkezli Azultec, iç pazar için tasarladıkları cihazları ile endüstriyel sınıftaki müşterilere daha az odaklandı.

Şirketin yaptığı madencilik rigleri, özel olarak uyarlanmış grafik işlem birimleri (GPU’lar) kullanılarak oluşturulmuştur.Geliştirilen cihaz geleneksel madencilik donanımını sarsan sorunlardan kaçınmaya çalıştı ve ekipmanlarını normal bir oturma odası veya sunucu odası için uygun hale getiren çözümler ortaya sundu.

 

Azultec’in aygıtları, kişisel bilgisayarlar için tasarlanmış üst düzey özel yapım su soğutma sistemlerini kullanıyor. Enerji maliyetlerini azaltmak için evlere veya depolara monte edilebilir ve fotovoltaik sistemlere veya yakıt hücrelerine bağlanabilir. Madencilik makineleri ayrıca donanım tarafından üretilen ısının yüzde 72’sine kadar yeniden işleme kapasitesine sahiptir.

Orta sınıf için üretilen Cube 300, sekiz adet Nvidia GTX 1070 grafik kartı, 2 TB HDD belleği ve 4 GB DDR4 RAM ile donatılmıştır. Güç tüketimi 1450W civarındadır ve madenci 310 MHash / s’ye ulaşabilir. Azultec’in birinci sınıf tüketici sınıfı madencisi için olan Cube 400, 8 Nvidia GTX 1080 kart, 2 TB HDD ve 4 GB DDR4 RAM bellek ile geliyor. 2000W’tan daha az bir güç oranına ve 410 MHash / s işlem performansına sahiptir.

Her iki cihazdaki bileşenler, optimum koşullarda çalışmasını sağlamak için su soğutmalıdır. Üretilen mining cihazların ilk nesli 2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Azultec’in ürünlerinden bir diğeri olan Wizard Machine 300, bulut bilişim ve madencilik için giriş seviyesi bir sanayi çözümüdür. Cihaz, 19 inç sunucu rafları için geliştirilmiştir. Sıvı soğutmalı sunucu, CGI görüntü oluşturma performansını artırmak için üretildi ve sekiz Nvidia GTX 1070 GPU ve kullanılan bileşenlerin sayısını azaltmak için tek bir anakartta barındırılan 64 GB RAM ile birlikte geliyor.

Azultec, cihazlarını 11-18 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta yapılacak tüketici elektroniği fuarı CES 2019’da tanıtacak. ABD ve Asya’daki genişleme gelecek yıl için de iş planlarında. Şirket ayrıca kendi tokenini lanse edecek ve Ocak ayında projeleri için Fon toplamaya çalışıcak.