Binance’nin Merkezi Olmayan Borsasından İkinci Fragman

Dünyanın en popüler kripto para borsası olan Binance, şirketin kendi blok zinciri olan Binance Chain üzerinde kurulmuş yeni merkezi olmayan borsasının (DEX) ikinci ön izlemesini yayınladı.


Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, önceden, borsanın 2018’in sonunda DEX’i işlemlere açabileceğini düşünürken, en son ön izleme, başlamasının 2019’da belirsiz bir tarihte olacağını ortaya koyuyor.

Binance DEX, BNB tokeninin yerel olarak yer alacağı gelmekte olan Binance Chain üzerine kurulu merkezi olmayan dağıtılmış bir borsadır. Bir topluluk inisiyatifi olan DEX, Binance geliştiricileri ve teknolojisinin desteğiyle yaratılıyor ve 2019’un başında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Video, merkezi Binance borsası platformuna benzer, cilalı bir kullanıcı ara yüzünü göstermektedir. DEX, kullanıcıların, Binance Coin (BNB) gönderebileceği ve alabileceği, Binance Zinciri üzerine inşa edilen yeni tokenler çıkarabileceği ve topluluk tarafından oluşturulan ticaret çiftleri kullanarak yatırım yapabileceği daha fazla özgürlüğe izin verecek şekilde tasarlanmış.

BNB haber anı itibari ile son 24 saat aralığında %1,34’lük düşüşle 5,95 Dolardan işlem görüyor ve 777 milyon Dolar seviyesindeki piyasa sermayesi ile CoinMarketCap sıralamasında 13’üncü sırada yer almaktadır.