Kripto Milyarderi Li Xiaolai, Yeni Stabil Koin Projesini Açıkladı

Çoğu yatırımcı, Tether ve USDT para birimine aşinadır. Piyasa sermayesi açısından şu anda sıralamada yedinci sırada bulunu Tether, piyasaya sürülen 1.8 milyar dolarlık USDT ile ABD doları değerine bağlı ve fiyatı istikrarlı bir koin sağlamayı başardı. Bununla birlikte, şirket aynı zamanda, Bitfinex ile olan tartışmalı ilişkisi, her bir USDT’yi desteklediği iddia edilen rezervde tutulan karşılık miktarı da dahil olmak üzere, bir dizi tartışmayı çevresinden toplamış durumda.

Tether, piyasa kapitalizasyon sıralamasındaki pozisyonu açısından yatırımcıya güven vermekte başarısız olmasıyla, kurumsal yatırımcıların yeni stabil koinlere kapısına açmasına sebep oldu. 3 Aralık’ta, Çinli kripto para milyarder Li Xiaolai, Hong Kong merkezli blockchain fonu Grandshores Technology‘de faaliyet gösterecek bir stabil koin projesinin oluşturulmakta olduğunu duyurdu.

Projeye sadece ödeme yapmak yerine, Xiaolai tokenin lansmanı da dahil olmak üzere paranın geliştirilmesinde yardımcı olacak. Xiaolai ayrıca, DAG tabanlı bir veri tabanı ve farklı blockchain ürünleri oluşturulmasını deniyor.

Duyuruda, stabil koinin değerinin, geleneksel bir fiat para birimini tercih edip etmeyeceği ya da değerli bir madene bağlı olup olamayacağı belirtilmedi ancak basın açıklaması, küresel çapta ana akım paralarına odaklanacağını belirtti. Daha önce çıkan raporlarda, Grandshores Technology’nin Japon Yeni, Hong Kong Doları ve Avustralya Doları’na bağlı üç stabil koin oluşturulmasında yer aldığı bildiriliyordu.

Bununla birlikte, Xiaolai tarafından yönetilen para birimi yeni bir varlık veya önceden ilan edilen projelerin bir bölümünü olabilir. Projenin sürüş koltuğunda olması dışında, bu açıklama, milyarder yatırımcının kamuoyuna, düzenlemelerin eksikliği ve endüstri ile ilgili hacking dahil olmak üzere düzenli suç faaliyetlerine bağlı olarak blok zincirine dayalı projelere artık yatırım yapmayacağını duyurulmasından birkaç ay sonra gerçekleşti.