Binance Kendi Blok Zincirini Piyasaya Sürüyor

İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 4 Aralık’ta bir tweet’de açıkladığı gibi, “önümüzdeki aylarda” kendi blok zincirini “Binance Chain” ı piyasaya sürecek.

Yeni Binance destekli blockchain, şirketin tweet’de belirttiği gibi yeni kripto paralar ve (ICO) tokenları oluşturmak için bir temel sağlamayı amaçlamaktadır:

“Binance blockchain’in benimsenmesi ve endüstrinin ilerlemesine yardımcı olacak pek çok şey yapmak için bastırıyor. Örneğin. Binance zincirini önümüzdeki aylarda hazırlayacağız, milyonlarca proje kolayca token çıkarabiliyor. ”

Forbes’e göre Binance, Forbes Asia tarafından ev sahipliği yapılan Singapur’daki özel bir etkinlikte planlarını açıkladı. “Business için Şifresiz Blockchain” etkinliğinde konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yeni planların aslında eski bir kripto vizyonunu ortaya koyduğunu ve bunun küresel ölçekte benimsenmesini hızlandıracağını belirtti.

Temel olarak “ödemelerde kullanılma artışı” na ulaşmak için, CZ, “asıl amacın” “bir sebepten ötürü” anlaşılamadığı için “bu alana geçişi gerçekten zorluyor” dedi.

Son haberleri yayınlayan Forbes muhabiri Michael del Castillo, twitter da yaptığı yorumda, “ bence milyonlarca coin ve binlerce blockchain olacak.” dedi.

8 Kasım’da CZ, son yıla göre yaklaşık yüzde 50’lik bir değişim hacmine ve aynı zamanda bu yıl kripto pazarlarındaki önemli düşüşe rağmen Binance’in işinin hala “çok istikrarlı” olduğunu açıkladı. Binance CEO’su, Ocak 2018’de işlem hacminin sadece yüzde 10’una sahipken Binance CEO’su, “iki ya da üç yıl öncesine” oranla daha yüksek hacimlerde olduğunu ve işin “hala karlı” olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde, Binance Uganda’da kendi kripto borsasını başlattı ve müşterilerinin iki büyük kripto parası – Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) – yerel fiat para birimi Uganda şilini (UGX) ile satın almalarını sağladı.