BİTMAİN Kripto Para Birimi Fiyat Endeksi Yayınladı

Çin kripto para madencilik donanım üreticisi Bitmain kendi kripto-para birimi endeksini yayınladı.

İleriye dönük olarak, firma piyasa değerine göre en büyük dijital varlıkların 17’sine piyasa verisi sağlayacak.

Dünya’nın en büyük dijital para madenciliği donanımı üreticilerinden biri, bir kripto para birimi fiyat endeksi yayınladı. Bitmain, daha önce bugün BTC.com internet sitesi aracılığıyla harekete geçtiğini açıkladı.

Bitmain’in yeni fiyat endeksi hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara uyarlandı.

“Endeks, piyasadaki en büyük ve en likit dijital paranın performansını ABD doları cinsinden izliyor.”

Endeks, fiyat verilerini dünyadaki en büyük kripto para borsalarından alır. Hangi borsaların hizmeti bilgilendirmeye uygun olduğuna karar vermek için, Bitmain her birini, itibarına, düzenleyici uyumuna, fiyat şeffaflığına, istikrarına ve işlem hacmine göre analiz eder.

Şimdiye kadar geçer not alan değişimler: Bitfinex, Binance, Bitstamp, Bittrex, GDAX, İkizler, Huobi, Itbit, Kraken, OKEX ve Poloniex.

Bitmain tarafından seçilen kripto paralar şunlardır: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Nakit (BCH), EOS, Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), XRP, Dash, IOTA, NEO, Monero (XMR), Cardano (ADA), Tron (TRX), Simge (ICX), Lümens (XLM), Zcash (ZEC) ve OmiseGo (OMG).

17 tek dijital para birimi endeksine ek olarak, Bitmain ayrıca önde gelen 10 kripto paranın birleşik endeksini de yarattı. Bu Bitmain Large Cap 10 Index (BLC10) olarak bilinecektir. Çinli firmanın sözleriyle BLC10 şöyle olacak:

“Piyasa değerindeki ağırlıklar için kapsamlı bir endeks, piyasadaki dijital para piyasası değerinin% 90’ından fazlasını, para sınıflarını, merkezi olmayan platform sınıflarını ve anonim dijital varlık sınıflarını kapsar.”

Diğer son haberlerde ise, Çinli madencilik donanımı üreticisine, ABD’li müşterilerinin biri aleyhinde dava açtı. Dava, Bitmain’in ASIC kripto-para birimi madencilik çiplerini, kullanıcıların kendileri yerine şirket için madencilik ödülleri ve işlem ücretleri kazanmak üzere yeniden tasarladığını iddia ediyor.

Şikayet başvurusunu yapan Gor Gevorkyan adında bir LA sakini. Bununla birlikte, bu dava’nın Bitmain’in tüm ABD’li müşterileri adına olduğunu belirtti. Gevorkyan bunun yaklaşık 100.000 kişi olduğuna inanıyor ve madencilik devine 5 milyon dolardan fazla bedelli dava açmayı umuyor.

Ancak, dava, bitmain’in şu andaki sıkıntılarıyla ilgili olarak buzdağının sadece görünen kısmıdır. Hong Kong Borsası’nda halka açılma planı şirketin envanteri ile ilgili bazı şüpheli rakamlar ortaya çıkardı. Bu, yönetim kurulunun yeniden yapılandırılmasını zorunlu kıldı.