Alman Fonundan Madenciliğe Yatırım

Bitcoin Madenciliğine Yatırım

Alman alternatif yatırım fonu yöneticisi Xolaris Service KVAG, 29 Kasım tarihli şirket basın açıklamasında, Bitcoin madenciliğine adanmış özel bir sermaye fonu başlattığını duyurdu.

Temmuz ayında Hong Kong ofisi açılışı da dahil olmak üzere çeşitli genişleme önlemleri alan Xolaris, Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki düşüşe rağmen sektöre erişim talebinin devam ettiğini söylüyor.

Fon, 250.000 € ‘luk (285.000 $) bir asgari yatırım girişine sahip olacak ve planlanan 30 milyon € ile 50 milyon €’ luk (34 milyon $ – 57 milyon $) arasında bir hacim olacak.

“Portföy yönetiminin başkanı Stefan Klaile,“ Profesyonel yatırımcılardan sürekli olarak kripto para birimi için düzenlenmiş bir ürün çıkarması için talep aldık ”dedi.

Fon, İsveç’te mevcut bir madencilik çiftliğinin sahibi olan Marc Stehr ile birlikte, fonun sermayesinin önce çiftliğin genişlemesine doğru ilerlemesiyle ortak bir proje olarak sunulacak.

Karar, “Bitcoin’i başarılı bir şekilde başarılı bir şekilde üreten“ operasyonel madencilik altyapısına erişime sahip olan Stehr ”nedeniyle yapıldı.

Klaile, “Bu bir dizi riski ortadan kaldırıyor” diye ekledi.

Bitcoin fiyatlarındaki yaklaşık 3.500 $ ‘lık düşüş, birçok madencinin kârlılığını götürecek gibi görünmekteydi; Çin, kriz nedeniyle donanım satışının kitlesel olarak krize süreklendiğini görüyordu ve geçtiğimiz hafta ABD merkezli operasyon Giga Watt iflas başvurusunda bulundu.

Bir taraftan kötü gelişmeler yaşanırken diğer taraftan, Paraguay hükümeti dünyanın en büyük Bitcoin madencilik çiftliğini inşa etme projesi olan “Altın Kaz” ı destekleyeceğini duyurdu.