Piyasadaki Haftalık Toplam Kayıp 30 Milyar Doları Buldu

Piyasalar bir haftada %15 düşüş yaşadı; Bitcoin Cash paramparça oldu, BNB, Nano da yaralar mevcut.

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto piyasalarında daha da fazla kayıp yaşandı. Hafta sonu da dijital para birimleri aşağıya doğru kaymaya devam ediyor. Toplam piyasa kapitalizasyonu 182 milyar dolara geriledi ve bu yılın en düşük seviyesi olmaktan çok uzak değil.

Bitcoin zayıf ve serbest düşüşünü sürdürdüğü için bir haftadan daha kısa sürede 1.000 Dolarlık kayıp yaşadı ve hiçbir pozitif sinyal de göstermiyor. Şu anda 5.544 Dolar seviyesinde olan BTC, bir yıldan uzun süredir en düşük seviye olan 5.400 $ seviyesine gerilemeye hazır görünüyor. Ethereum eziliyor ve üçüncü sıraya geriledi. Haber sırasında ise ETH, 174 Dolardan işlem görmekte.

Bugün ilk 10’da kazanan yok. Bitcoin Cash ise en çok kanayan oldu. Gün içinde %6 oranında düşerek fiyatı 388 dolar civarına düştü. Geri kalanlar yıl için yüzde 2 ve 4 arasında değişen oranlarda düşmüş gözüküyor.

Top 20 eşit derecede kasvetli. Binance Coin % 4,7 ile en çok düşen para oldu. Tron, Iota, Neo, Ethereum Classic ve Zcash farklı oranında kaybediyorlar ve Top 50’de de yeşil renkte yok gibi.

Top 100’e bakıldığında, şu anda trendi takip etmeyen sadece bir tane altcoin var ve bu da gece %14’lük bir artış yakalayan Factom oldu. Insight Chain ve Electroneum da gün içinde %6 civarında çıkış yaptı.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu daraldı, dün aynı zamandan bu yana% 2,3 oranında değer kaybetti. Şu anda yaklaşık 182 milyar dolar seviyesinde olan pazarlar, Ekim 2017’de olduğu aynı seviyededir, ancak ters yöne eğilimle gitmektedir. Bitcoin’in egemenliği, geçen hafta sonundan bu yana % 13,5’lik bir düşüş yaşamasına rağmen kripto piyasaları da aynı dönemde% 15’e düşmesi sebebiyle, % 53’e ulaşmayı başardı.