Eski Google CEO’su Eric Schmidt, Bitcoin Ve Ethereum’u Övdü

Eski Google CEO’su Eric Schmidt geçtiğimiz günlerde, özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi özelliklere sahip bir blockchain teknolojisi ve dijital para birimi hayranı olduğunu açıkladı.

San Francisco’daki Village Global’in ev sahipliğinde düzenlenen canlı bir etkinlik sırasında Schmidt, kurumsal yönetimden, Picasso’nun erken ve geç dönemlerine kadar olan görüşlerini tartıştı. Ancak, olay sırasında tartışılan belki de en dikkate değer konu kripto paralar oldu. Sunucu, Schmidt’e “Blockchain, abartılmış veya küçümsenmiş mi?” Diye sordu.

Schmidt, teknik kullanımı küçümsenmiş olsa da, kamu formatının abartıldığını söyleyerek, birçok kişiye yanıt verdi:

“Bugün, blockchain, Bitcoin ve diğer para birimleri için harika bir platform ve insanların birbirlerine güvenmediği özel bankacılık işlemleri için harika bir platform.”

“Bence devam etmekte olan en ilginç şey, blok zincirinin üstünde yönetimimin başlamasıdır, en açık örnek ise Ethereum’un kabiliyetidir. Ve eğer Ethereum bu aktivitenin global senkronizasyonu için bir yol bulmayı başarabilirse, bu oldukça güçlü bir platformdur. Bu gerçekten yeni bir buluş. ”

Ama firma görüldüğü kadarıyla, birkaç kamu yatırımı dışında, blok zinciri teknolojisi üzerine çok aktif şekilde düştüğü söylenemez.