Ripple – Swift Ortaklığı Söylentileri İnkar Edildi

Olası bir Ripple – Swift ortaklığı hakkında yoğun bir spekülasyon döneminden sonra, SWIFT’nin iki şirket arasında herhangi bir görüşme yapılmadığını ilan etmesiyle nihayet sona ermiş gibi görünüyor.

Finance Magnates’ten yapılan açıklamaya göre, bir SWIFT sözcüsü, bir gazeteci ekibinin, durumu açıklığa kavuşturmak için resmi bir açıklama almak istemesi sonucu söylentileri yalanladı:

Bu söylentilerin nereden geldiğinden emin değilim, ancak gelecek standartların yayınlanması… RippleNet ile tamamen alakasız. Bunun temel amacı, tüm ödemelerin, bankaların GPI ödemelerini gerçek zamanlı olarak uçtan uca takip etmelerini sağlayacak bir izleme referansı (UETR, Benzersiz Uçtan Uca İşlem Referansı) içermesidir.

Buna ek olarak, SWIFT ekibi, “son derece iyi” geçtiğini bildirdikleri blok zincir teknolojileriyle bir dizi test başlattı.

Ayrıca, SWIFT ekibinin blockchain teknolojilerinin kullanımını (deneysel olarak bile) benimsemesi durumunda, üçüncü şahıs firmalarının teknolojisini kullanmaktan ziyade kendi ağları ile devam edeceklerdir.

Ripple şu anda çok iyi bir ekonomik tablo çizerek, Ethereum’un piyasa kapitali açısından hemen arkasına yanaşmasının, bir çok söylentiyi de beraberinde doğurması beklenen bir durumdu.