EOS ve Ethereum Ağları Üzerinde Çapraz Çalışabilen BancorX

ERC-20 tokenleri için özerk bir likidite protokolü olan Bancor (BNT), hem Ethereum (ETH) hem de EOS (EOS) ana ağlarını destekleyen merkezi olmayan çapraz bloklu bir likidite ağı olan BancorX‘i piyasaya sürdü.


Açıklamaya göre, BancorX, BNT’yi aynı anda birden çok ağ üzerinde eş zamanlı olarak ele alan ve yok eden BNT’nin blok zincirler arasındaki hareket protokolü aracılığıyla işlev görmektedir. Bu yöntem, çapraz zincir dönüştürme işlemi boyunca BNT’nin dolaşımdaki arzını sabit tutar. Buna ek olarak, diğer kamuya açık bloklara benzer şekilde, BancorX kullanan tüm işlem hashleri her iki zincirde de kaydedilir ve tam olarak doğrulanabilir.

Bancor, herhangi bir zamanda aktarılabilen BNT miktarının maksimumunu ayarlayabilen dahili bir koruma katmanı ekledi. Her transfer ile BNT’nin miktarını sildiği için, bu değer her yeni bloğun üretimi ile yavaşça geri yüklenir.

Açıklamada şunlar belirtiliyor:

“BancorX işlemeye başlamasıyla ve ilk BNT’ler ETH’den EOS’a geçmesiyle ve tekrardan geri dönmesiyle, Bancor, uyuşmazlığı kaldırmayı, kullanıcı deneyimini birleştirmeyi ve sistemin merkesizleştirilmiş ve faydalı kalmasını sağlamayı hedefliyor

“Gerçek blok zincirler arası çalışabilirlik sayesinde, token ile çalışan uygulamaları çoğalması büyük ölçüde artmaktadır.”

Haber sırasında, piyasa sermayeleri bakımından, ETH, EOS ve BNT sırasıyla 2, 5 ve 62’nci sırada yer almaktadır.