Uzun Vadeli Teknik Gösterge Potansiyel Boğa İşaretlerini Gösteriyor

 

Bitcoin, günlük işlem hacmi 4,3 milyar $. 6530 $ ‘da, % 1.66 yükseliş yaşadı. Mike Novogratz’ göre Bitcoin’in uzun vadeli trend çizgisinin Yönelimli Hareket Endeksi(The Directional Movement Index)(DMI), geçen zamanlara göre yeni zirvelere çağrıda bulunduğunu, bir yükseliş senaryosunu gösteriyor.

Ufuktaki BOĞA mı?

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 1.66 oranında artarak 6530 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin işlem hacmi ise 4,3 milyar dolar seviyesinde kaydediliyor.

Piyasalar gittikçe yeşile dönüyor, Bitcoin son iki aydır, 6,200 dolar ve 6,700 dolar arasında gelip gidiyor.

En son Bloomberg raporuna göre, son zamanlarda yaşananlar Bitcoin boğaları için iyi bir haber olabilir, çünkü teknik indikatörler, lider kripto para biriminin ileri yönlü hareketini gösteriyor. Rapor da diyor ki

“Fiyat eğilimleri, cesaret verici bir işaret olarak kabul edilen VERA bant üst sınırından çıktı. Dijital token, yıl sonu yaklaştıkça yüksek artış görebilir. ”

Bitcoin ‘’Yönlü Hareket Endeksi’’ (DMI) uzun vadeli eğilim çizgileri, bir yükseliş aşamasına girmiş olduğunu göstermektedir.

Kripto yatırım firmasının CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin yükselişe geçiyor, ancak bu uzun soluklu yükseliş bir sonraki yıla kadar uzanıyor.

“Bitcoin 6,800 dolara kadar çıkmalı ve burdan sonra yılı 8,800 ila 9,000 dolar arasında kapatması bekleniyor. 2019 ilk çeyreğin sonunda 10.000 dolar’dan alacağız. Ve bundan sonra, yeni zirvelere 20.000 $ ya da daha fazlasına geri döneceğiz. ” Ayrıca, “Perakende satışta olduğu gibi, kurumsal bir FOMO vakası (kaçırılma korkusu) olacak” diye de söz etti.

Yatırımcılar şu anki sakinleşme sürecinin gelecek yıla doğru genişleyeceğini bekliyor.