Morgan Stanley ve Diğer Kurumlar Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasını Bekliyor

 

Bitcoin geliri, piyasaya çok miktarda sermaye kazandırabilen kurumlar tarafından daha yakından incelenmektedir. Herkes hala Bakkt‘ı beklerken ve Bitcoin ETF‘nin kurumsal yatırımı başlatması için onayını beklerkenki geçen süre, sadece kurumsal firmalar tarafından yasal şekle geçmesi için beklenen zamandan ibarettir.

CoinDesk’in haberine göre , Morgan Stanley‘in Bitcoin ve kripto hakkındaki raporu, geçtiğimiz yıl benzer bir rapordan, kripto hakkında çok daha iyimserdi ve özellikle kurumsal yatırım oyuncuları için bir altyapı geliştirmek için yapının en önemli parçası olarak vadeli işlemlerin altını çizdi. . Morgan Stanley, kurumların dijital paraya bakma biçimlerinde büyük bir değişikliğe yol açarak, bir değer deposu yerine “kriptoyu üniter bir varlık sınıfı olarak yeniden sınıflandırmak kadar ileri gitti”.

Bu hafta başında, Goldman-Sachs‘ın geliştirilmekte olan bir Bitcoin futures(vadeli işlemler) programı için müşterilerine sessizce bu işin geleceğini belirtti.

Söylentiler , Bakkt‘ın vadeli işlem platformunun yakında düzenleyiciler tarafından onaylanacağını ve bu kadar çok kurumun kendi kripto değerlerinin işlem platformları ve ürünlerini takip etmeye hazır hale geldiği gerçeği, sadece düzenlenmiş kripto vadeli işlemlerini görmeyeceğimizi gösteriyor. Vadeli işlemler ABD’de onaylanacak, ancak bunun geleneksel finansal kurumlardan büyük miktarda sermaye için giriş noktası olacak.

Kripto Vadeleri, iyi düzenlenmiş bir ortamın dışında bugüne kadar var olan mevcut kripto vadeli piyasası bile, Ekim ayı boyunca düşük seviyesini gösteren Bitcoin vadeli piyasası XBT ile gittikçe daha istikrarlı hale gelicek.

Bitcoin havuzundaki volatilitenin azalması, hacmin azalmasına neden olurken, Bitcoin vadeli işlemleri Morgan Stanley ve Goldman-Sachs’a yatırım yapan daha ihtiyatlı yatırımcılara cazip gelebilecek, kurumsal para taşması gibi hacimde daha önce görülmemiş bir artış olacaktır.