Bu Saat Sadece Bitcoin ile Alınabilecek

 

Lüks saat üreticisi Hublot, en son ürettiği saat olan BIG BANG MECA-10 P2P‘yi tanıttı. Bitcoin’den esinlenerek, bu yıl Bitcoin’in 10. yıl dönümünü kutlamak için Bitcoin temalı bir saat üretti.

Bu saat sadece bitcoin ile alınabilecek, Big Bang Meca-10 Bitcoin üretimi hakkında neredeyse her şeyin Bitcoin ile ilgili olduğu iddia ediliyor. Şirket, yeni saatin sadece 210’unu piyasaya sürecek ve 21 milyonun adet Bitcoin sayısını temsil edecek.

Bitcoin temalı saati satın almakla ilgilenenler, bunu sadece Bitcoin kullanarak yapabilirler. Saatlerin her biri, satın alındığında Bitcoin işlemine işaret eden saat yüzünü çevreleyen çerçeveye oyulmuş benzersiz bir tanımlayıcıya sahip olacak.

Tasarım açısından bakıldığında, Big Bang Meca-10 Bitcoin baskısı, şirkete göre, “sanal paranın çalıştığı bilgisayarların ara bağlantı ağı” nı temsil eden bir son teknoloji blockchain tasarımı ile kabartılmıştır.

Bitcoin temalı saat de, Hublot’un kriptonun var olduğu sayıyı temsil ettiği 10 günlük bir güç rezervi ile destekleniyor.

Ancak, The Next Web’e göre, Big Bang Meca-10 serisindeki diğer tüm Bitcoin temalı saatler de aynı güç kapasitesine sahip.

Yeni Big Bang Meca-10, 6 Kasım’da Hong Kong’da Asya’da bir dijital varlık aracılık şirketi olan OS Limited (OSL) ile ortaklaşa düzenlenen platformda tanıtıldı.

Bitcoin temalı saatin listelenen satış fiyatı 25.000 $ değerinde Bitcoin‘tir ve Bloomberg’e göre sipariş sayısı 210’u aşmıştır.