Blockchain Cüzdanına Stellar Eklendi ve XLM Dağıtıyorlar

Avrupa’nın önde gelen, 30 milyondan fazla kez indirilen kripto cüzdan sağlayıcısı olan Blockchain, cüzdanına Stellar (XLM) desteği eklendi.

 

Açıklamaya göre XLM, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) kripto paralarının yanına eklenen, Blockchain cüzdanında kullanıma açık olan 4. dijital para. Buna ek olarak Blockchain şirketi, Blockchain cüzdan kullanıcılarına ücretsiz XLM dağıtmak için Stellar Geliştirme Vakfı ile ortaklık kurdu.

Blockchain CEO’su ve kurucu ortağı Peter Smith, duyuruda şunları belirtti:

Bunu neden yapıyoruz? Blockchain Airdrop’ların, kripto içerik oluşturucularının yeni ağlar için merkezsizleştirme ve benimseme sürecinde de kullanılabilecek güzel bir yol olduğu konusunda ne gibi düşüncelerimiz olduğunu zaten paylaştık. Kripto kullanıcıları için de harika olduklarını düşünüyoruz. Yeni nesil kripto varlıklarını test etmenize, işlem yapmanıza ve sevk etmenize izin veriyorlar.

Ancak, bu tür bir dijital varlık dağıtma işi, yakın tarihli Tomahawkcoins (TOM) airdrop ödül programı, bir yatırım sözleşmesinin bir menkul kıymet olarak değerlendirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için Yüksek Mahkeme tarafından kullanılan bir test olan Howey Test‘i başarısızlıkla sonuçlandırması sebebiyle kısa bir süre sonra düzenleyici incelemesi altına alınabilirler.