Ethereum Enterprise Alliance Yeni Şartnameler Yayınladı

Ethereum Enterprise Alliance (EEA), Ethereum blok zincirinin özel iterasyonlarını kullanan geliştiricilere yönelik standartlar sağlama çabasıyla yeni bir teknik şartname seti yayınladı.

Prag’da yapılan DevCon4’te, EEA, Enterprise Ethereum Müşteri Şartnamesi V2 ve Off-Chain Trusted Compute Şartnamesi V0.5‘in yayımlandığını duyurdu. Genel şekliyle çözüm, Ethereum geliştiricilerinin, kurumun müşterilerini EEA bazlı çözümler seçmeye motive eden kodlar yazmasını sağlamayı amaçlayan ortak standartların geliştirilmesidir.

Müşteri Şartnamesi V2 esasen bir çeşit etiket sunacaktır, bu da bir ürünün EEA-uyumlu olarak satılabilmesi için üçüncü taraf testlerinden geçirildiği anlamına gelmektedir.

Bu ikinci şartname, başka bir yerde hesap işlemi yapmak için “off-chain” işlemlerini hareket ettirebilen bir dizi uygulama programlama ara birimi (API) olup, ardından işlemin bir özetini ana zincire taşıyacaktır.

İcra Direktörü Ron Resnick, şunları belirtti:

İşletmeler, tedarik zincirleri, bankalar, perakende satışlar veya diğer büyük şirketlere dayalı ekosistemler, hangisi olursa olsun, şirketler kendi durumlarına en uygun güvenilir yöntemi seçebilecekler.

 

 

Kaynak: