Bitcoin Destekli, Ethereum Tabanlı Token

ABD’li kripto cüzdanı ve blok zincir güvenlik şirketi BitGo, 26 Ekim Cuma günü yayımladığı resmi bir blog gönderisine göre, 1e 1 oranında Bitcoin (BTC) destekli bir Ethereum (ETH) tabanlı token geliştirdiklerini duyurdu.

Duyuruda, Wrapped Bitcoin’in, kullanıcılarına, merkezi olmayan borsalarda da olmak üzere, stabilkoinlere teminat olarak ya da borç vererek, Ethereum ekosistemindeki esnek akıllı sözleşmeler için geniş çaplı yeni merkezsizleştirilmiş kullanım durumları sunacağı belirtildi.

Duyuruya göre, Kyber Network, Gnosis, MakerDAO ve diğerleri gibi büyük çaplı merkezi olmayan projeler, yeni ERC-20 tokeninin ilk büyük kullanım senaryolarının Ocak 2019’da başlatılmasını sağlayacak.

Yaklaşan koinlerini, dönüşümsel topluluk çabası olarak nitelendiren BitGo, yeni tokenin, Ethereum blok zincirindeki işletmeler için geçerli olan kripto para birimlerine ana kripto-para birimi Bitcoin’in, istikrarını ve değerini getireceğini iddia etti.

BitGo, yeni dijital varlıklarının, menkul kıymetler, emtialar ve emlak gibi varlıkların tokenleştirilmesinde tam rezerv kanıtı ölçütü sayesinde önemli ölçüde kurumların ilgisini çekeceğini belirtti.

Açıklamaya göre, her Bitcoin, adresleri ve bakiyeleri gösteren bir gösterge tablosunda hesap edilecek ve kullanıcılar Etherscan üzerinden görüntüleme aracılığıyla blok zincirinde tutulan her bir Bitcoin’i doğrulanabilecek.