Bakkt’a, Coinbase’in Eski Kurumsal Ürünler Müdürü, COO Oldu

Coinbase’in eski kurumsal ürünler müdürü Adam White, Intercontinental Exchange’in (ICE) gelecek platformu Bakkt’e katılacak. Bugün, 15 Ekim’de yayınlanan bir Medium haberine göre, White, bu Kasım ayında baş işletme yetkilisi (Chief Operating Officer-COO) olarak katılacak.

Bu haberle, geçtiğimiz hafta dolaşan olan resmi olmayan haberleri doğrulandı.

Yeni COO, Fortune’a işe girişinin nedenleri hakkında konuştu ve ICE’nin yeni girişiminin, kriptoya girmek için kenarda beklemekte olan kurumsal yatırımcılar için katalizör olacağına inandığını söyledi. Şöyle anlattı:

2017’de büyük bir değişim gördüm. Bitcoin ve diğer para birimlerine olan ilgi, perakendeden kurumsal tarafa değişmeye başladı. Ancak mevcut ticaret sitelerinin altyapı seviyesi genellikle beklentilerini karşılamadı.

White, Fortune’a, geleneksel bankacılık devlerinin, hisse senedi veya tahviller gibi daha geleneksel pazarların konumuna ulaşması gibi kripto ticareti güvenlik standartlarını beklediğine inandığını söyledi ve “bu yüzden Bakkt’a katıldım” dedi.

Daha önce bildirildiği gibi, New York Borsası (NYSE) dahil olmak üzere 23 önde gelen küresel borsanın işletmecisi olan ICE, Ağustos ayında dijital varlıklar için kusursuz bir küresel ekosistem olan Bakkt’i oluşturma planlarını açıkladı.

 

 

Kaynak: