TRON’un, Çin’in Google’ı Baidu İle Ortaklık Kurduğu Haberleri Dolanıyor

Kripto para projesi TRON (TRX) ekibinin, Çin’in en büyük İnternet arama motoru Baidu ile ortaklık kurduğu haberi Coinness tarafından ortaya atıldı.

 

Şu ana kadar ne TRON ne de Baidu, ortaklık hakkında bir açıklama ya da doğrulama beyan etmedi.

Coinness ortaklığın ayrıntılarına girmeden, iki şirket arasındaki anlaşmanın Badu’nun bulut depolama servisi Baidu Cloud tarafından önümüzdeki hafta açıklanacak.

Haber sitesi, özel bir görüşmede TRON’un bu ortaklığı açıkladığını belirtirken resmi bir duyuru olmadığının da altını çizdi.

TRON’ın CEO’su Justin Sun kısa bir süre önce Twitter üzerinden on milyarlarca dolar değerinde isimsiz bir endüstri devi ile gizli bir ortaklığa imza attığını duyurmuştu. 12 Ekim tarihli Tweet’inde Sun şunlerı söylemişti:

Nihayet, onlarca milyar dolar değerindeki bir sanayi deviyle ilk ortaklığımız kuruluyor. İsmini tahmin edin.

Eylül sonlarında, TRON, şirketin daha önceki satın alımını takiben popüler bir torrent istemcisi olan BitTorrent ile olan ortaklığı hakkında ayrıntılar yayınladı. “Project Atlas” olarak adlandırılan iki şirket arasındaki bir işbirliğinin, BitTorrent kullanıcılarının torrent dosyasını seedlemesi karşılığında ödül kazanması yolu ile olacağı açıklanmıştı.

 

 

 

Kaynak: