Bitmain’e Ait AntPool, NBA Takımı Houston Rockets İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Popüler NBA takımı, Houston Rockets, yakın zamanda, en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan Bitmain’e ait AntPool ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma, yakında başlayacak olan NBA 2018-2019  sezonu için geçerli olacak.

Houston Rockets – AntPool Ortaklığı

SportsPro Media’ya göre anlaşma, AntPool’un yeni kurulan Texas merkezli ABD ofisinin duyurusu ardından geldi. Anlaşma ile ilgili olarak, Houston Rockets başkan yardımcısı John Corley şunları söyledi:

Rockets, her zaman, hem sahada hem de saha dışında teknoloji çizgisinin önünde kalmak ister ve AntPool’ün kripto paradaki yeteneği, mükemmel bir ortaklık oldu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, AntPool, 2019’un başlarında Rockets’in bulunduğu Toyota Center’da bir sergi açmayı planlıyor. NBA ekibi, Bitmain’in merkezi olan Çin’de büyük bir kitlesinin olduğu biliniyor. Bu popülerlik Çin’in en ünlü basketbol oyuncusu Yao Ming’in Rockets için tdokuz yıl boyunca sahada ter dökmesinden kaynaklanıyor.

Hareket, aynı zamanda, Bitmain’in ABD’deki genişleme çabalarınınarttığına da işaret ediyor. Son zamanlarda, madencilik devi, Rockdale Texas’ta bir mega kripto pare madenciliği ve veri merkezi kurmayı planladığını bildiririlmişti

Bitmain’in sahibi olduğu AntPool, son bir haftadır ağın toplam hashrate’inin %10,9’unu oluşturan dördüncü en büyük Bitcoin madencilik havuzu konumunda.

Sponsorluk anlaşmasında konuşan AntPool’un yurtdışı operasyon müdürü Haijiao Li şunları söyledi:

ABD’deki genişlemenin ivmesini devam ettirmenin, Çin’deki bir numaralı ekip olan verimli Houston Rockets basketbol kulübü ile ortak olmaktan daha iyi ne yolu olabilirdi. Dünyanın dört bir yanındaki kripto-para endüstrisi değişmeye ve gelişmeye devam ederken, AntPool gibi şirketlerin dijital para birimlerinin tüketiciler tarafından benimsenmesi ve anlaşılması ve dönüşüme önderlik etmeleri daha da önem kazanacak.

 

 

Kaynak: