Kahve Otomatında Kripto Para

Çin’de, biri, bir kola satın almak için sarf ettiği efor kadarı ile bir otomattan araba satın alabilmekte ve şimdi sıcak bir içecek ihtiyacı olan kafein yoksunu işçiler kripto paralarını kullanarak bir kahve sipariş edebiliyor.

Bu durum, iVend ve GoByte arasında yeni bir ortaklık ile mümkün kılındı ve GoByte Pay’ın lansmanı, GBX sahiplerinin, iVends içecek makinelerinden birinde sorunsuz bir şekilde içeceklerini alabilmelerini kolaylaştırdı.

GoByte Pay’in piyasaya sürülmesiyle tüccarlar, hızlı ve şeffaf kripto para ödemelerini otomatik satış makinelerine sorunsuzca entegre edebilecekler. Kripto para birimi ödemeleri işlemlerine ek olarak, satıcılar birden fazla cüzdanı yönetebilecek, kripto para fiyatlarını izleyebilecek ve müşterileri için faturalar çıkarabilecek.

Coin ATM Radarı tarafından sağlanan istatistiklere göre, bu yıl Bitcoin ATM’leri 4 kat artmış durumda ve bu durum dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Gobyte CEO’su Hisyam Nasir’e, kripto para ödemelerinin geleceği hakkında sorulduğunda şunları dedi:

Tahmin edemiyorum, ancak bu perakendecilerin ve tüccarların mal ve hizmetler için kripto para birimini kabul etmesine bağlı.

 

 

Kaynak: