Küresel Otomotiv Tedarik Zinciri, Blok Zincirine Evrilmekte

Küresel otomotiv blok zincir marketinin hacmi, 2026 yılına kadar 1,6 milyar dolara ulaşacak. Bu tahmin, İş Zekası ve Strateji Araştırmaları (BIS Research) tarafından hazırlanan bir rapor sonucunda ortaya çıktı.

BIS Research, raporunda, 2018’den 2026’ya kadar geçen sürede, otomotiv blok zinciri piyasasının %65.80’lik bir Bileşik Yıllık Büyüme Oranı başarısı gösterip 1.575 milyon dolara ulaşacağı tahmin edilmekte.

Araştırma, Ethereum (ETH), Ripple Labs Inc., IBM Corporation, BigChain DB, R3 ve diğerleri gibi kilit piyasa oyuncularının finansal analizine dayanmakta.

Raporda, otomotiv blok zincir piyasasının öngörülen güçlü büyümesi, dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) popülerliğinin ve blok zincir teknolojisiyle ilişkili sayısız faydanın artmasından kaynaklanıyor.

Bu avantajlar arasında veri alışverişi, şeffaflık, güvenilirlik ve güvenlik ve değişmezlik bulunmakta. Raporda, bütün bunlar, blok zincir teknolojisini, mevcut otomotiv tedarik zincirini altüst edecek asıl rakip olarak gösteriyor

“Dağıtılmış defter teknolojisini otomasyon ile güçlendirilmesiyle, tüm tedarik zinciri üzerinde etkisi olan çok sayıda uygulama gerçekleştirilebilir. Bu teknolojinin muazzam uygulama potansiyeli, otomotiv endüstrisindeki ürünleri, hizmetleri ve süreçleri dönüştürebilecek pek çok fırsat sunuyor. ”

Blok zincir teknolojisi her geçen gün geleceğimizde edineceği yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Eğitimden, sağlığa ve tedarik zincirlerine her köşede blok zincirin dokunacağı bir alan oluşmakta.

 

 

 

Kaynak: