Futbol ve Blok Zincir Birlikteliği: eToro’dan Premier Lig’de Reklam Anlaşması

İngiltere merkezli ticaret platformu eToro, yedi Premier League futbol kulübü ile ilk kez Bitcoin ile ödenen bir reklam anlaşmasına imza attılar.

Çeşitli kaynaklara göre, eToro reklamlarını taşıyacak İngiltere kulüplerinin Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace, Cardiff City, Leicester City Futbol Kulübü, Newcastle United ve Southampton olduğu bildirildi.

Futbol stadyumlarında ve endüstride blok zincir ve kripto para entegrasyonu, ortaklıların ana odak noktasını oluşturacaktır. eToro şu ana kadar bu noktada araştırmaların doğası gereği detay vermemekte.

Oluşum, ana akım futbolda kripto para entegrasyonu için yeni bir dönüm noktasıdır. Spor alanındaki girişimler hali hazırda başlamış durumda. Bunun örneklerinden biri Türkiye’de yaşandı. Sakarya’nın amatör küme takımlarından, Harunustaspor, Ocak ayında Bitcoin ile ödeme yaparak Ömer Faruk Kıroğlu’nu transfer etti..

EToro’nun İngiltere genel müdürü Iqbal V. Gandham’ın The Drum’a aktardığı sözlerinde, şunları belirtti:

 “Bu, Bitcoin’i tam anlamıyla kucaklayacak ve blok zinciri teknolojisini dahil edecek uzun bir yolun ilk adımıdır.”

Geçtiğimiz hafta, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA, aşamalı olarak devreye sokulacak, blok zincir tabanlı biletleme sistemi kurduğunu doğruladı.

 

 

Kaynak: