BTCPay Üzerinden Kimseye Bağlı Kalmadan, Ucuza İş Halledebileceksiniz

Satıcılar artık kendi ödemelerini, tamamen Bitcoin düğümü kullanarak, BTCPay sunucusu üzerinden ayda 6 dolardan daha az bir ücrete, Yıldırım Ağı ile ya da olmadan, gerçekleştirebilecekler.

Microsoft Azure’ye Olan Zorunluluk Kalkıyor

İçerik oluşturucu ve Bitcoin geliştirici Nicolas Dorier’in çözümüne dair 18 Ağustos’ta yayımlanan bir rehber, bankacılık formaliteleri ile uğraşmaksızın ödeme kabul etmek isteyen tüccarların şimdi tamamen bağımsız olarak nasıl yapılabileceğini anlatıyor. İkinci bir sorun olarak, Microsoft Azure’un mecburi kullanımı sorunu da çözülmüş, maliyet ve üçüncü taraflara bel bağlama azaldı.

Dorier şunları belirtti:

BTCPay Sunucusuna, büyülü bir tek tıklamayla azure üzerinden konuşlanabiliniyor. Ancak, sadelik bir maliyetle geliyor: Ayda yaklaşık 65 USD

İlk senkronizasyondan sonra bu kılavuzu takip ederek ayda yaklaşık 20 ABD dolara indirebilirsiniz. Azure’un maliyeti çok yüksek.

Bir başka komplikasyon da Azure’un Bitcoin ile ödenememesi. Bazı tüccarların kredi kartlarıyla ilgili nedenlerden ötürü Azure hesapları için ödeme yapması baş ağrısına sebep olabiliyor.

Açık Kaynak ‘Bir Çıkış Yolu’

Yaklaşık bir yıl civarında olmasına rağmen BTCPay,, deneyimli market CheapAir’in, Coinbase ile  yaşadığı memnuniyetsizlik ve rakip BitPay’in reddedilmesinden sonra açık kaynak ağ ana kapısına geçişini kamu ile paylaşmasıyla, kripto para dünyasında önemli bir yere yükseldi.

Dorier, geçen yıl Bitcoinist’e verdiği demeçte şunları kaydetti;

Bitcoin kendisi merkezsizdir, ancak ödeme işlemcileri değildir ve müşterilerini istismar etmek için rahat konumlarını kullanıyorlar

BTCPay bir çıkış yolu.

Dorier’in Litvanya tabanlı timevps’i gibi Azura alternatifi bir VPS sağlayıcısı kullanarak, Bitcoin işlemlerini, budanmış tam bir düğümü kullanarak, aynı işi ayda en az 20 dolardan yaklaşık 6 dolara düşürebiliyorsunuz.

… Yarın ABD hükümeti Bitcoin’i yasaklarsa veya Bitcoin kullanımı aniden“ saldırgan ya da vatanseverlik dışı ”hale gelirse ve satıcılar Microsoft Azure kullanıyorlarsa, pek çok dükkan kapanacaktır. Bu ekosisteme zarar verir.

 

 

 

Kaynak: