Robinhood, Ethereum Classic’i Komisyonsuz Yatırıma Açtı

Robinhood Crypto, 6 Ağustos’ta, Ethereum Classic’in platformunda komisyonsuz olarak yatırıma açık olduğunu duyurdu. Duyuru, Twitter hesabında ve resmi bir blog yazısı ile yapıldı.

Ethereum Classic Düşüşü Savuşturuyor

Ethereum Classic % 9’un üzerinde yükseldi ve 12’den 11. sıraya fırladı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP dahil olmak üzere diğer çoğu kripto para birimlerinin fiyatlarında düşüş görüldü. Coinmarketcap’in ilk 10’unda XRP% 4’ün üzerinde, IOTA% 13 civarında ve Stellar% 2 civarında düşüş gösterdi.

Blog yazısı ayrıca, yatırımcıların Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Dogecoin’e yatırım yapabileceklerini ve diğer 10 kripto para için piyasa verilerine erişebileceklerini belirtti. Borsa, ticaret için sunduğu altı kripto para biriminden ayrı olarak, Bitcoin Gold (BTG), Dash (DASH), Lisk (LSK), Monero (XMR), NEO (NEO), OmiseGO (OMG), Qtum (QTUM), Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve Zcash (ZEC) için gerçek zamanlı piyasa verileri sunmakta. Şu anda sunulan hizmet sadece 19 ABD eyaletinde mevcut, ancak şirket yakında daha fazla eyalet desteklemeye başlayacak.

Robinhood Crypto’nun ETC’nin eklediği haberi, Coinbase’in kripto paraya ticaret desteği sunmasından bir gün önce geldi.

Coinbase blogunda duyurdu. Ayrıca, ETC’nin Coinbase Markets’a ekleneceğinden, Coinbase Index Metodolojisine göre Coinbase Endeksine ekleneceğini de açıkladı. Coinbase durumunda, Coinbase’in mevcut olduğu her yerde ETC de erişilebilir olacaktır.

Şu anda, BitMEX, Binance, LiveCoin, Bitfinex, Poloniex ve Kraken, ETC / BTC ticaretini desteklemektedir. Ancak Robinhood, yatırımcıların lehine çalışan bir özellik olan sıfır-komisyonlu işlemler sunuyor. Robinhood’ın iş modeli, müşterilerin hesaplarında tutulan nakit ve menkul kıymetlerden elde edilen kazançlardan kar elde etmeyi ve onlara Robinhood Gold gibi premium hesap üyelikleri sunmayı temel alıyor. Kripto dışında ayrıca hisse senedi, opsiyon ve ETF gibi geleneksel yatırım seçenekleri sunan platformun Mayıs 2018 itibariyle, ticaret uygulamasındaki kullanıcı sayısı 4 milyonu aşmış bulunuyor.

ETC’nin blok zinciri, orijinal Ethereum blok zincirinin değişmeden aktarılan sistemine sahip devamıdır. Orijinal Ethereum blok zinciri, 2016 yılında DAO hacklanmesi nedeniyle sert bir çatala maruz kaldı. ETC, son zamanlarda 2,2 milyar dolar dolaşım miktarına yükseldi.

 

 

Kaynak: