Coinbase, Ekibini Büyütmeye Devam Ediyor

6 Ağustos’taki bir blog gönderisine göre, eski Amazon Web Servisleri (AWS) ve Microsoft çalışanı Tim Wagner, Coinbase’e mühendislik başkan yardımcısı (VP) olarak katıldı.

Coinbase’in dünya için açık bir finans sistemi oluşturma misyonunun merkezi olan Coinbase’in mühendislik ekibine liderlik edeceği söyleniyor.

En açık, güvenli ve erişilebilir finans sistemi”ni kurmayı amaçlayan Wagner, aynı zamanda LinkedIn profiline göre San Francisco, New York ve Chicago’daki yetenekli mühendislerin işe alınıp ekibin genişletilmesinden sorumlu olacak.

Coinbase’den önce Wagner, AWS Lambda, Amazon API Gateway ve AWS Serverless App Repository’deki son pozisyonlarıyla beş yıldan fazla bir süredir genel müdür olarak görev yapmıştır.

AWS’den önce, Wagner Microsoft’da birkaç yıl geçirdi ve Microsoft’un Visual Studio Ultimate yazılımında geliştirme direktörü olarak görev yaptı.

San Francisco merkezli kripto borsa ve cüzdanı Coinbase de yakın zamanda Wall Street Yöneticisi Jeff Horowitz‘i yeni Baş Uyumluluk Görevlisi ve ayrıca daha öncesinde Twitter’da ve Facebook’ta bir iletişim uzmanı olarak hizmet veren Rachel Horowitz‘i yeni İletişim Başkan Yardımcısı olarak işe aldı.

 

 

Kaynak: