Coinbase Lisans İşini Hallettikten Sonra Wyoming’e Geri Dönüyor

ABD kripto borsa ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, 3 Ağustos’ta yayınladığı resmi bir duyurusuna göre, Wyoming eyaletindeki hizmetlerini sürdürmek için düzenleyicilerden yeşil ışık aldı.

Borsa, Wyoming eyaletinde para aracılığı lisansını başarıyla yenilediği bildirildi. Lisans, devlet yasalarındaki ülke vatandaşlarının dijital varlıklarını “çifte rezerve” etmesini gerektiren kanunlardaki hükümler nedeniyle 2014 ortasında askıya alınmıştı.

Coinbase’in o dönemdeki konuyu ana hatlarıyla belirttiği gibi, borsa, bir kripto-para borsası olarak faaliyetlerini, yasa koyucular tarafından uygulanan Wyoming Para Aracıları Kanunu kapsamında öngörülen lisanslama için belirli koşulları sağlayıncaya kadar hizmetlerini askıya almayı seçmişti.

Coinbase’e göre, Wyoming Bankacılık Bölümü tarafından düzenlenen bu kanun, müşterilerinin elinde tuttuğu bitcoin kadar rezerv bulundama zorunluğu sebebiyle borsaya “elverişsiz, maliyetli ve verimsiz.

Hâlihazırda Wyoming sakinlerine hizmetlerini sürdüren Coinbase, eyalet yasama yetkilileri, Vali Matt Mead ve Blockchain Görev Gücü üyelerine, bu kısıtlamaları etkin bir şekilde ortadan kaldıran yeni bir yasa tasarısı imzalanmalarını sağladı.

Cointelegraph’ın Mart ayında bildirdiği gibi, Wyoming Para Aracıları Kanunundan sanal paraların muaf tutulmasına ilişkin House Bill 19, bu yıl içinde, 5 Mart tarihinde Wyoming eyalet yasama meclisi tarafından 28e 3 oy çoğunluğuyla geçirilerek, Coinbase’in lisansa başvurmasına izin verildi.

House Bill 19’un yanısıra, Wyoming, Mart ayındaki House Bill 70’e, bazı blok zincir tokenlerini menkul kıymetler düzenlemelerinden ve para aktarma yasalarından muaf tuttu.

 

 

 

Kaynak: