Brian Kelly, Intercontiantal Exchange’in Hamlesini Yorumladı

Intercontinental Exchange (ICE), Microsoft, Starbucks ve diğerleri, dijital varlık platformu Bakkt’ta bir araya geliyor. Bakkt, bir Bitcoin ETF için ortamı çok daha rahat hale getiriyor.

Kelly: ICE Büyük Haber

CNBC’nin düzenli kripto-para yorumcusu ve BK Capital Management’ın kurucusu olan Brian Kelly’e göre, bu gelişmeyi Bitcoin için “Yılın en büyük haberi” olarak nitelendirdi

Kelly, Fast Money’in bir bölümünde “Bu büyük bir haber,” dedi.

Kelly, New York Menkul Kıymetler Borsası’na sahip ICE’den bir gün sonra, 2018 Kasım tarihinde lanse edilmek üzere “dijital varlıklar için küresel bir ekosistem” inşa etmek üzere yüksek profilli bir ortaklık olduğunu doğruladı.

Katılımcılar, birlikte, yatırımcılar için dijital varlıklarını kesintisiz bir global ağda satın alabilecekleri, satabilecekleri, depolayabilecekleri ve harcayabilecekleri bir dijital varlık deposu oluşturacak.

Anlaşmanın bir sonucu olarak, Starbucks, müşterilerinin mağazalarında dijital varlıklarını kullanabilmelerini mümkün kılmak istediğini söyledi. Bu durum kripto para biriminin kabulünde önemli bir kilometre taşı.

Starbucks firması şunları belirtti;

 “Starbucks, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks’ta kullanılmak üzere ABD dolarına dönüştürecek pratik, güvenilir ve düzenlenmiş uygulamaların geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak”

ETF İçin Daha Kolaylaşacak

Bununla birlikte, Kelly için, bu olay, kuruluşlar ve kripto paranın mücadelesinde dönüm noktası olacak.

Spesifik olarak, ABD’de bir Bitcoin ETF’yi onaylamada, düzenleyiciler üzerindeki kördüğüm, ICE’nin bir sonucu olarak çözülebilir. Kelly Şunları söyledi;

[Tüketiciler] artık ABD’de düzenlenmiş bir borsaya sahip olacaklar ve, emtiaların depolandığı lisanslı bir depoya sahip olacaklar ve bu ETF’nin geçmesini daha kolaylaştıracak.

Bunu 401(K) ‘ya getirmekten bahsediyorlar. Onlar senin Fidelity veya TD Ameritrade hesabın hakkında konuşuyorlar, bir bitcoin yatırım fonu, bir Bitcoin ETF satın alabileceksiniz. Bu evreni genişletiyor.

 

 

 

Kaynak: