Bithumb, Para Çekme ve Yatırma İşlemlerini Kısa Süreliğine Açtı

4 Ağustos yapılan resmi bir duyuruya göre, Güney Kore’nin önde gelen sanal döviz borsası Bithumb, geri çekme ve yatırma işlemlerini yeniden açmaya hazırlanıyor.

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük 12. kripto-para borsası, geri çekme ve yatırma işlemlerine 4 Ağustos günü Kore saati ile sabah saat 11’den akşam 7’ye kadar devam edeceğini bildirdi.

Ayrı bir gönderide Bithumb, ilk olarak dokuz alt koin için para çekme ve para yatırma hizmetlerini yeniden açtığını belirterek, daha ​​istikrarlı bir hizmet ortamı sağlamak için yeni eklemelerin biraz geciktirildiğini belirtti.

Haziran sonunda, hackerlar Bithumb’dan 30 milyon dolarlık bir kripto para çaldı ve borsada geçici olarak tüm mevduat ve ödemeleri askıya alındı.

Bithumb daha sonra, korsanların, önceki tahminlerine göre daha az çalındığını belirtti. 30 milyon dolar olarak tahmin edilen hırsızlığın 17 milyon dolar civarında olduğu saptandı.

CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, Bithumb, 125 milyon dolar ile değişen ticaret hacmi açısından borsalar arasında on ikinci sırada yer alıyor.

 

 

Kaynak: