Starbucks Kripto İle Ödeme Kabul Etmeyecek Ama …

Yakın zamanda CNBC gibi bir haber ajansında yayınlanan ve bir çok haber sitesinin de günün konusu haline gelen “Starbucks kripto para ile ödeme kabul etmeye başlayacak” minvalindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Starbucks’ın kendi sitesinde de yayımlanan, Microsoft ve Intercontinantal Exchange ile ortaklığı söylenildiğinin aksine farklı bir sebeple olduğu belirtildi.

Starbuck’tan bir sözcü isteklerinin Bitcoin ve ya başka bir kripto para olmadığını ancak müşterilerinin kripto paralarını rahatça harcayabilmeleri olduğunu belirtti. Bunun için de bir istasyon geliştireceklerini belirtti. Motherboard.vice’dan Jordan Pearson’ bir mail ile cevap veren sözcü şunları kaydetti;

Starbucks’ta dijital varlık kabul etmediğimizi açıkça belirtmek önemli. Daha çok borsa, Starbucks’ta kullanılacak Bitcoin gibi dijital varlıkları Amerikan Dolarına çevirecek.

Şu an itibariyle, Bitcoin ticareti ve dönüşümünün lansmanını duyuruyoruz. Ancak bu alan evrildikçe müşterilerimizle ve düzenleyicilerle konuşmaya devam edeceğiz.

Müşterilerimiz frappuccinolarını Bitcoin ile ödeyemeyecekler.

Her ne kadar beklenildiği gibi kripto para ile ödeme sistemi gelecek olmasa da Starbucks gibi global bir firmanın böyle bir hizmet vermeye yönelmesi piyasa için olumlu adım sayılacaktır.